Otsi

Kategooriad

Konstantin Simonov - VENE KÜSIMUS. NÄIDEND - Stalini preemiaga autasustatud teos, IjK 1948, (KK)

Konstantin Simonov - VENE KÜSIMUS. NÄIDEND - Stalini preemiaga autasustatud teos, IjK 1948, (KK)

Konstantin Simonov - Vene küsimus : Näidend kolmes vaatuses, seitsmes pildis - Stalini preemiaga autasustatud teos, IjK 1948

Rohkem infot


4,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Konstantin Simonov
Pealkiri: Vene küsimus : Näidend kolmes vaatuses, seitsmes pildis
Kirjastus: Ilukirjandus ja Kunst
Sari: Stalini preemiaga autasustatud teos
Tõlkija: Marta Sillaots
Kujundaja, illustraator: Paul Luhtein
Väljaandmise aeg: 1948
Formaat: ca 15x20 cm, 114 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 180 g
Seisukord: ümbrispaber puudub, muidu heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Konstantin Mihhailovitš Simonov on tänapäeva Nõukogude Vene silmapaistvam ning lugupeetum noorema põlve kirjanik.

Ta sündis 1915. aastal Petrogradis. Oma kirjandusliku hariduse sai ta Nõukogude Kirjanike Liidu Kirjanduslikus Instituudis, maailma esimeses ja seni ainsas kirjanduslikus kõrgemas õppeasutises, mille ta edukalt lõpetas 1938. aastal.

Kui Soome valgekaartlased tungisid 1939. aasta sügisel kallale meie rahuarmastavale rahvale ja maale, siis ruttas neile vastu ühes vaprate punaarmeelastega ka Konstantin Mihhailovitš sõjakirjasaatjana. Nõukogude kirjanikuna innustas ja vaimustas ta ühtlasi kangelaslikke kodumaakaitsjaid samuti Suures Isamaasõjas. Tema sõjakäik algas Mongoolia steppides Halhin-Goli juures ja lõppes Berliinis.

Käesolevas näidendis paljastab autor raha võimu, dollari laastavat mõju kõigisse inimlikult õilsasse, õiglasse ja kaunisse, millest ta kõneles ka oma Ameerika-ainelistes artiklites.