Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Enn Vetemaa - MONUMENT. PILLIMEES - Eesti lugu 41, EPL 2009

Enn Vetemaa - MONUMENT. PILLIMEES - Eesti lugu 41, EPL 2009

Enn Vetemaa - Monument. Pillimees - Eesti lugu nr. 41, EPL 2009

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Enn Vetemaa
Pealkiri: Monument. Pillimees
Kirjastus: Eesti Päevaleht & Akadeemia
Sari: Eesti lugu; nr. 41
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 2009
Formaat: ca 15x22 cm, 188 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 350 g
Seisukord: väga heas seisus raamat, avamata originaalkiles

Märkused: Enn Vetemaa tuli proosakirjandusse 1965. aastal ilmunud lühiromaaniga «Monument», mis tekitas kohe elevust. Uudselt mõjus juba see, et minavormis esineb negatiivne tegelane, kes pealegi on kommunist. «Monument» oli üldse esimesi raamatuid parteilisest karjeristist, kes oma punaminevikku ja nomenklatuursust ära kasutades teisi nurka mängib. On ime, et tsensuur «Monumendil» ilmuda laskis: autor on meenutanud, et tsensor olnud trükiloale lubavat templit lüües purjus. Moskvas pälvis «Monument» suurt tähelepanu ja ... sai parima rahvuskeelse romaani üleliidulise romaanipreemia! Teos on tõlgitud 22 keelde.

Teise lühiromaani «Pillimees» (1967) peategelane analüüsib oma aastatetagust teguviisi ja otsuseid, sest Stalini ajal saatis ta enda kirjutatud laimuartikliga hukatusse oma õpetaja. Oli see reetmine tahtlik või tahtmatu, kelle lunastada on süü – milliste painetega tuleb inimestel Eesti NSVs edasi elada? Ka «Pillimees» on tõlgitud paljudesse keeltesse. Enn Vetemaa on üldse üks enim tõlgitud eesti kirjanikke.

Enn Vetemaa sõndis 1936. aastal Tallinnas arhitekti peres, 1959 lõpetas ta keemiainsenerina Tallinna Polütehnilise Instituudi ja 1965 kompositsiooni erialal ka Tallinna Riikliku Konservatooriumi. Kirjanduslikku tegevust alustas Vetemaa luuletajana, hiljem on avaldanud ka (lühi)proosat, näidendeid, stsenaariume ja tõlkeid. Enn Vetemaa suri 2017. aastal.