Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Kari Kallonen ja Petri Sarjanen - LEGEND. LAURI TÖRNI. LARRY THORNE - Grenader 2011

Kari Kallonen ja Petri Sarjanen - LEGEND. LAURI TÖRNI. LARRY THORNE - Grenader 2011

Kari Kallonen ja Petri Sarjanen - Legend : Lauri Törni. Larry Thorne - Grenader 2011

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Kari Kallonen ja Petri Sarjanen
Pealkiri: Legend : Lauri Törni. Larry Thorne
Kirjastus: Grenader
Sari: -
Tõlkija: Peeter Villmann
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 2011
Formaat: ca 17x25 cm, 312 lk., kõva köide
Kaal: ca 750 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Elurõõmsast Viiburi poisist kasvas sõjasangar ja karmi käega ohvitser. Venelased pakkusid tema pea eest kolme miljoni marga suurust tasu, soomlased aga autasustasid teda Mannerheimi ristiga. Pärast sõjategevuse lõppu sõitis Törni allveelaeval Saksamaale ja talle mõisteti selle eest kuue aasta pikkune vanglakaristus. Ta siirdus julgeolekupolitseist jälitatuna Rootsi kaudu Venezuelasse ja hüppas ühel ööl Mehhiko lahel laevalt merre.

Ühendriikides sai Lauri Törnist Larry Thorne. Karismaatiline erivägede ohvitser ronis mägedes, hüppas langevarjuga, kihutas võidu sportautol ja viis läbi päästeoperatsiooni Iraanis. Thorne'i peeti kommunistide agendiks ja LKA püüdis teda enda teenistusse värvata. Müsteerium sai lõplikult valmis siis, kui Thorne Vietnami sõja ajal üht salajast ülesannet täites 1965. aastal kopterilennul kaduma jäi.

Rohkem kui kolmkümmend aastat hiljem rändasid viis soomlast peaaegu ligipääsmatusse džunglisse. Soome-Ameerika ekspeditsioon tegi kindlaks ja uuris läbi katastroofipaiga kõrge mäe harjal ning 2003. aastal maeti Törni viimaks sõjaväeliste austusavalduste saatel Arlingtoni kalmistule.

Kari Kallonen ja Petri Sarjanen on ajanud jälgi džunglis ja uurinud arhiive nii Soomes kui ka Ühendriikides. Nad lasevad kõnelda ka sugulastel, Törni jäägritel ja rohelistel barettidel. Lisatud on salajasi ettekandeid, sõnum surnud kallimalt, viimase lennu ainulaadne kaart ja haruldast pildimaterjali. «Legend» on ühe uskumatuna näiva eluloo kirjeldus ning läbi kolme maailmajao kulgev hoogne seiklusjutt, mis naaseb viimastes peatükkides uduhõlmas džunglimäestikku.