Otsi

Kategooriad

EESTI RIIK JA RAHVAS TEISES MAAILMASÕJAS. KOGUTEOS. I-X - kümnest köitest koosnev komplekt, EMP 1954-1962

EESTI RIIK JA RAHVAS TEISES MAAILMASÕJAS. KOGUTEOS. I-X - kümnest köitest koosnev komplekt, EMP 1954-1962

Richard Maasing, Evald Blumfeldt, Hans Kauri ja Madis Üürike (toimetajad) - Eesti riik ja rahvas Teises maailmasõjas : Koguteos. I-X osa. [kümnest raamatust koosnev komplekt] - EMP, Rootsi 1954-1962

Rohkem infot


149,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Toimetanud Richard Maasing, Evald Blumfeldt, Hans Kauri ja Madis Üürike
Pealkiri: Eesti riik ja rahvas Teises maailmasõjas : Koguteos. I-X osa. [kümnest raamatust koosnev komplekt]
Kirjastus: EMP, Rootsi
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 1954-1962
Formaat: ca 18x26 cm, 2052 lk., ümbrispaberiga pehme köide
Kaal: ca 5200 g
Seisukord: ümbrispaberitel on pisemaid rebendeid, osad vihud on osaliselt lahtilõikamata lehtedega, muidu heas seisus kasutatud raamatud

Märkused: Kümneköiteline komplekt.

Seaduse korrapärasusega on olnud sõda meie rahva saatjaks nii kaua, kui tuhandeaastane ajalugu seda mäletab. Sellejuures on võitlused Eesti sõjaruumis Tartu, Peipsi, Süväri ja Volhovi vahel ühtlasi ka kaitsevõitluseks Euroopa idapiiril nii nüüd kui ka alati minevikus.

Käesolev koguteos vahendab seda sõja-ajalugu.

I ja II raamat.

Esimene köide annab sissejuhatusena ülevaate kodumaast, nagu ta viimastel iseseisvuse aastatel oli, sellest tasemest, kuhu Eesti riik oma iseseisvusaegsel arengul oli jõudnud. Teises raamatus vaadeldakse 1939. a. dramaatiliste sündmuste arengut ja sõja puhkemist.
I raamat. Eesti nagu ta oli
II raamat. Äike Euroopa kohal

III ja IV raamat

Vägivaldse maa üleujutamisega oma sõjajõududega ja seadusliku valitsuse kõrvaldamisega hävitas Nõukogude Venemaa 1940. aasta suvel Eesti iseseisvuse ning meie maa ja rahvas sattus kaitsetuna vaenuliku vallutaja meelevalda. Kuidas meie riigikord ja majandussüsteem lõhuti, kuidas meie rahvast sunniti lojaalsusele, mis viis kuni rahvakeha ühe märgatava osa hävitamiseni, kuidas elatustase alla viidi, kuidas vaba tööturg hävitati, kuidas töösundus sisse seati ja kuidas meie vaba, kõrget kultuuriloomingut püüti ümber suunata - sellest annab pilti III raamat. IV raamat vaatleb metsavendlust Eestis ning Suvesõda, eeskätt Lõuna-Eesti vabastamist ning sellega seotud võitlusi.
III raamat. Punane aasta
IV raamat. Maa vabastamine

V ja VI raamat

Jätkub Suvesõja sündmuste vaatlemine. V raamat on pühendatud Põhja-Eesti ja saarte vabastamisele. VI raamat käsitleb Suvesõja-aegset, maa vabastamise-aegset, kui ka otse sellele järgneva Saksa sõjaväevalitsuse perioodi poliitilist tegevust ning administratiivset olukorda meie maal - seega ajajärku juuli algusest kuni 5. detsembrini 1941.
V raamat. Punavägi tõrjutakse maalt
VI raamat. Surutud vastu seina

VII ja VIII raamat

Käsitlemist leiavad katsed eesti sõjaväe loomiseks, mis algatati meie kõrgemate sõjaväelaste poolt, niisamuti ka kaitsepataljonide loomine, nende võitlused ning sõjaretked.
VII raamat. Sõjakäik itta
VIII raamat. Heitluses kahe suurvõimuga

IX ja X raamat

Aasta 1944 tõi sõja jälle Eesti piiridele ja Eesti pinnale. Igivana Narva-Peipsi piirivööde, mis näinud nii paljusid venelaste pealetunge, muutus nende vastses vallutussõjas teist korda raskete kaitsevõitluste tandriks. Võitlused, mis seal aset leidsid, leiavad kirjeldamist IX raamatus. X raamat keskendub võitlustele Soomes ja Eestis, Tartu Ülikooli olukorrale sõjakeerises ning vaatleb politseipataljoni osa 1944. a. lõppvõitlustes.
IX raamat. Venelaste teine sissetung
X raamat. Võitlus jätkub