Otsi

Kategooriad

EESTI SAATUSAASTAD 1945-1960. I-VI - Rootsi 1963-1972, (PK)

EESTI SAATUSAASTAD 1945-1960. I-VI - Rootsi 1963-1972, (PK)

Erinevad autorid, toimetanud Erich Ernits, Ülo Jürima, Hans Kauri, Richard Maasing, Arnold Purre ja Madis Üürike - Eesti saatusaastad 1945-1960 : I-VI [kuuest köitest koosnev komplekt] - Rootsi  1963-1972

Rohkem infot


99,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: erinevad, toimetanud Erich Ernits, Ülo Jürima, Hans Kauri, Richard Maasing, Arnold Purre ja Madis Üürike
Pealkiri: Eesti saatusaastad 1945-1960 : I-VI [kuuest köitest koosnev komplekt]
Kirjastus: EMP, Stockholm (Rootsi)
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 1963-1972
Formaat: ca 18x26 cm, 208+196+160+192+184+128 lk., pehme köide
Kaal: ca 2700 g
Seisukord:  heas seisus kasutatud raamatud, osaliselt lahti lõikamata lehtedega 

Märkused: Kuues osas ilmunud koguteose esimene osa "Rahu vabaduseta" jutustab viimaseist võitluspäevist ja Saksamaa kapitulatsioonist, samuti sellest, kuidas eesti sõdur lootis õigluse võidule, andes end sõjavangina liitlaste käsutusse. See jutustab ka sellest, et eesti sõdur muutus lindpriiks ja temaga häbenes lähemat tutvust pidada nii mõnigi pagulane. Kuid lõpuks hakkab ka lääneliitlane taipama, miks eesti sõdur sõdis ja pika vangilaagri järele antakse sõdurile jälle eluõigused.

Teine osa "Ahastuses Eesti" kirjeldab punase okupatsiooni tulekut ja valitsusaega kuni 1950. aastani.

Kolmas osa "Kommunistlikus haardes" kirjeldab majanduslikku olukorda Eestis ning eesti majanduselu liitmist N. Liidu plaanitu «plaanimajandusega». Üksikasjalikumat käsitlust leiavad eesti põllumajandus, tööstus, metsandus ja kalandus, vene röövpoliitika ja eestlase, üksikisiku asjatud püüded oma majandust ja elatusalust korraldada.

Neljandas osas "Poliitilised põgenikud" on käsitlusele võetud Saksamaal asuvate põgenike olukord, just eriti tsiviilpõgenike osas. On kõneldud ka sõjaväelastest ja nende probleemidest, nende kujunemisest tsiviilpõgenikeks koos laagrieluga ja järjekordsest tagakiusamisest ühenduses nn. «skriinimisega». Siin leiavad käsitlust ka katsed repatrieerida põgenikke ja lõpuks suur emigratsioon. Suurt rõhku on pandud ka kultuurilise elu kirjeldustele põgenikelaagrites Saksamaal.

Viies osa "Ikestatud rahvas" jätkab kolmandas osas pooleli jäänud teemat - kodumaa majanduselu vaatlemist. Analüüsitakse ehitustegevust ja korteriolusid kodumaal. Lisaks vaadeldakse ajakirjandust, usuelu ja teatritegevust ning õigusemõistmist.

Kuues osa "Ikestus kestab" käsitleb nõukogude võimu ja pagulaste suhteid, vaatleb haridusolusid ning tervishoidu Nõukogude Eestis ning kodumaist kirjanduselu ja Eesti NSV valitsusorganeid.

Täpsemat sisukorda vt. alumistelt fotodelt.