Otsi

Kategooriad

Tarmo Toom - VARAKRISTLIK TEOLOOGIA - Tartu Ülikooli Kirjastus 2022

Tarmo Toom - VARAKRISTLIK TEOLOOGIA - Tartu Ülikooli Kirjastus 2022

Tarmo Toom - Varakristlik teoloogia - Tartu Ülikooli Kirjastus 2022

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Tarmo Toom
Pealkiri: Varakristlik teoloogia
Kirjastus: Tartu Ülikooli Kirjastus
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Kairi Kullasepp ja Kalle Paalits
Väljaandmise aeg: 2022
Formaat: ca 15x23 cm, 270 lk., kõva köide
Kaal: ca 510 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: See raamat on esimene põhjalik eestikeelne ülevaade varakristlikust teoloogiast ehk patristikast ja on mõeldud kõigile, kes soovivad saada aimu kristliku teoloogia sünnist ja esialgsest kujunemisest.

Lugejale pakutakse pilti varakristlikust teoloogiast selle algses kirjususes ja vastukäivuses. Käsitlus ei keskendu mitte niivõrd kirikuloole, kuivõrd teoloogia ajaloole.

Tähelepanu keskmes on õpetuslike veendumuste kujunemine, põhiraskus on seega aruteludel Kolmainu Jumalast, kristoloogiast, eklesioloogiast ja soterioloogiast. Mõistmaks paremini kristlikke põhiõpetusi ja nende tekkelugu, on lisatud peatükid õpetuslikest autoriteetidest (Piiblist ja Piibli tõlgendamisest, regula fidei'st ja kirikukogudest), «ortodoksia» ja «hereesia» eristamisest ning varakristlikust kirjandusest.

Teoloogiaprofessor Tarmo Toom on sündinud 1961. a Tallinnas. Ta õppis Šveitsis ja Ameerika Ühendriikides ning kaitses 2001. a doktorikraadi ajaloolises teoloogias Ameerika Katoliikliku Ülikooli juures. Ta on õpetanud mitmes kõrgkoolis ning töötab praegu Georgetowni Ülikoolis (Washington DC). Tema uurimisvaldkondadeks on Augustinus, patristiline hermeneutika, Kolmainu teoloogia ja usutunnistuste ajalugu. Ta on avaldanud hulga teadusartikleid ning kirjutanud või toimetanud mitu raamatut. Neist viimane on «The Cambridge Companion to Augustine's ‘Confessions'» (Cambridge, 2020), samuti on ta peatselt ilmuva kuueköitelise «Brill Encyclopedia of Early Christianity» kaastoimetaja.