Otsi

Kategooriad

Mai Levin - ARMASTUS STRASBOURG'IS. JOONISTUSI JA GRAAFIKAT SOOME HELILOOJAN JUHANI KOMULAINENI KOGUST - EKM 2006

Mai Levin - ARMASTUS STRASBOURG'IS. JOONISTUSI JA GRAAFIKAT SOOME HELILOOJAN JUHANI KOMULAINENI KOGUST - EKM 2006

Mai Levin - Armastus Strasbourg'is : Eduard Wiiralt. Joonistusi ja graafikat Soome helilooja Juhani Komulaineni kogust. Näitus Adamson-Ericu muuseumis, 2. juuni - 3. september 2006 - EKM 2006

Rohkem infot


7,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Mai Levin
Pealkiri: Armastus Strasbourg'is : Eduard Wiiralt. Joonistusi ja graafikat Soome helilooja Juhani Komulaineni kogust. Näitus Adamson-Ericu muuseumis, 2. juuni - 3. september 2006
Kirjastus: Eesti Kunstimuuseum
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Külli Kaats, Kari Likonen ja Leena Saarisalo
Väljaandmise aeg: 2006
Formaat: ca 17x27 cm, 36 lk., pehme köide
Kaal: ca 160 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Soome heliloojale Juhani Komulainenile kuuluv kollektsioon koosneb aastatel 1926–1934 Pariisis loodud teostest. Suurema osa kogust moodustavad joonistused: näiteks eskiisid ja visandid tuntud gravüüridele nagu «Mon Paris» ja «Põrgu», aktikrokiid, fantastilised pead ja portreed. Viimastest väärivad erilist tähelepanu kaks portreed Nelly Stulzist, kes oli silmapaistev isiksus, kunstnik ja luuletaja.

Kollektsiooni tähtsus seisneb unikaalsetes, seni tundmatutes teostes, millel on rohkesti seoseid Wiiralti pärandi tuntud osaga. Ühtlasi valgustab see kogu Wiiralti loomingulises biograafias olulist ja pöördelist 1930-ndate aastate algust.

Näitusega kaasneb ka eesti-, soome- ja inglisekeelne illustreeritud kataloog, mis sisaldab näitusel eksponeeritud teoste nimestikku ning mille eessõna on kirjutanud Juhani Komulainen, sisuteksti Mai Levin ja kujundanud Külli Kaats.