Otsi

Kategooriad

Kristi Krisberg ja Jan Jõgis-Laats - BIATLON A JA O. ÜKSKI MÄRK EI JÄÄ ÜLES. 25 LUGU LASKESUUSATAMISEST - Tallinn 2022

Kristi Krisberg ja Jan Jõgis-Laats - BIATLON A JA O. ÜKSKI MÄRK EI JÄÄ ÜLES. 25 LUGU LASKESUUSATAMISEST - Tallinn 2022

Kristi Krisberg ja Jan Jõgis-Laats - Biatlon A ja O Ükski märk ei jää üles. 25 lugu laskesuusatamisest - s.n., Tallinn 2022

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Kristi Krisberg ja Jan Jõgis-Laats
Pealkiri: Biatlon A ja O Ükski märk ei jää üles. 25 lugu laskesuusatamisest
Kirjastus: s.n., Tallinn
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Merike Pinn
Väljaandmise aeg: 2022
Formaat: ca 18x25 cm, 336 lk., kõva köide
Kaal: ca 850 g
Seisukord: esikaanel kleeps "Aasta spordiraamat 2022", muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Esimene eestikeelne laskesuusatamise raamat koondab endas tipptegijate intervjuusid, eestlaste mälestusi ja ala nüansside selgitusi kõige lihtsamal moel.

Raamat koosneb 25 peatükist, kus igas neist võetakse katusteema tükkideks lahti. Näiteks A-peatükis (Antholz) räägivad korraldajad võistluspaikade lugusid, sportlased toovad välja lemmikstaadionid ja maailma tuntuim fänn ütleb sõna sekka. B-peatükis (Bø, Bjørndalen) ehk Norra loos selgub, et kui laskesuusataja perekonnanimi algab B-tähega, on tal väga suur võimalus medal võita. E-peatükis võetakse kildudeks lahti eestlaste esikümnekohad ning R-peatükis relv. N-peatükis on fookuses naised ning Ä-tähe all tuleb jutuks turundus.

Samuti annavad autorid vastused küsimustele, missuguse teadaandega vapustas maailma 1991. aastal hilisem olümpiavõitja Jens Steinigen? Kas viimase lasu fenomen on olemas? Millest või kellest unistab Dorothea Wierer pärast karjääri lõppu? Kelle tütre sünd peatas lennuliikluse? Miks imetleb Venemaa superstaarist telekommentaator Dmitri Gubernijev Allar Levandit ja Jüri Jaansonit? Miks lõpetas seitsmekordne maailmameister Kaija Parve karjääri kõigest 24-aastasena ning kas Kaisa Mäkäräinen närveeris pigem viimase või esimese lasu eel?