Otsi

Kategooriad

Tiit Rosenberg - EESTI PÕLLUMAJANDUSE 100 AASTAT - EV100, Post Factum 2019

Tiit Rosenberg - EESTI PÕLLUMAJANDUSE 100 AASTAT - EV100, Post Factum 2019

Tiit Rosenberg - Eesti põllumajanduse 100 aastat - EV100, Post Factum 2019

Rohkem infot


24,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Tiit Rosenberg
Pealkiri: Eesti põllumajanduse 100 aastat
Kirjastus: Post Factum
Sari: Raamatusari Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Endla Toots ja Kalle Müller
Väljaandmise aeg: 2019
Formaat: ca 15x22 cm, 224 lk., kõva köide
Kaal: ca 520 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Möödunud saja aasta jooksul on Eesti põllumajandus ning maaelu pidanud üle elama kolm suurt ja vastandlikku pööret, mis muutsid maaomandi ja tootmiskorralduse aluseid ning maa-asustust ja rahvastikku tundmatuseni.

Eesti Vabariigi tekkega käsikäes teostus maareform, mille käigus võõrandati suurmaaomand ja mõisamaad jagati maapuudust kannatavatele talupoegadele. Reform jagas küll maa ümber, kuid ei muutnud selle eraomanduslikku iseloomu ja turumajanduslikku toimimisviisi.

Põllumajandus arenes tõusujoones, kuni nõukogude maareform ning põllumajanduse kollektiviseerimine selle kõik põrmu paiskas. Iseseisvusaegsele tootmistasemele jõudmiseks kulus pea inimpõlv.

Sotsialistliku majandussüsteemi ning Nõukogude Liidu kokkuvarisemine andis Eestile uue võimaluse majanduse ümberkorraldamiseks – taas ülemaailmse turumajanduse raames. Läbinud raske maa- ja põllumajandusreformi, mis puudutas jällegi kogu maarahvast, on kujunenud uus omandi- ja tootmisstruktuur ning põllumajandusse jäänud asjatundlike inimeste loodud peretalud ja põllumajandusettevõtted on hakanud uuesti ülesmäge rühkima.