Otsi

Kategooriad

Robert Stam - FILMITEOORIA. SISSEJUHATUS - EKA 2011

Robert Stam - FILMITEOORIA. SISSEJUHATUS - EKA 2011

Robert Stam - Filmiteooria : Sissejuhatus - EKA 2011

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Robert Stam
Pealkiri: Filmiteooria : Sissejuhatus
Kirjastus: Eesti Kunstiakadeemia
Sari: -
Tõlkija: Mari Laaniste, Eva Näripea ja Andreas Trossek
Kujundaja, illustraator: Katrin Kaev
Väljaandmise aeg: 2011
Formaat: ca 15x23 cm, 400 lk., pehme köide
Kaal: ca 670 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Esmakordselt on eesti keeles lugejatele kättesaadav põhjalik ülevaade kinosajandi filmiteooria ajaloost. Alustades tummfilmiajastu mõtlejatest, nagu Vachel Lindsay ja Hugo Münsterberg, liigub Stam filmiteooria ja kultuuriuuringute viimaste arenguteni (kognitiivne teooria, Gilles Deleuze, queer-teooria, postkolonialism, digitaalteooria).

See rahvusvahelise haardega käsitlus hõlmab Prantsusmaal, Saksamaal, Venemaal, Itaalias, Suurbritannias, Ameerika Ühendriikides, Mehhikos, Brasiilias ja Argentinas loodud filmiteooriat, püüdes alati leida piiriüleseid mõtteseoseid. Samuti asetab Robert Stam filmimõtte laiemate ajalooliste ja filosoofiliste voolude konteksti. Elegantses, ent siiski hõlpsalt mõistetavas keeles kirjutatud «Filmiteooria. Sissejuhatus» on selge ja sidus sissejuhatus filmiteooria kirevasse maailma. Indiana Ülikooli professori James Naremore´i sõnul on Stami raamat «märkimisväärne süntees, soovitatav kõigile, kes tahavad mõista 20. sajandi filmiteoorias tõusetunud küsimusi ja arutelusid. Tema käsitlus on läbinisti selge, mitmekülgne ja intelligentne.»

Robert Stam on New Yorgi Ülikooli filmiteaduse professor. Tema paljude raamatute hulka kuuluvad «Tropical Multiculturalism: A Comparative History of Race in Brazilian Cinema and Culture» (1997), Katherine Singer Kovocsi parima filmiraamatu auhinnaga pärjatud «Unthinking Eurocentrism: Multiculturalism and the Media» (koos Ella Shohatiga, 1994) ning «Subversive Pleasures: Bakhtin, Cultural Criticism, and Film» (1992). Koos Toby Milleriga on ta koostanud kogumikud «A Companion to Film Theory» ja «Film and Theory: An Anthology» (mõlemad Blackwell, 1999).