Otsi

Kategooriad

Rene Toomse (koostaja) - MAAKAITSE KÄSIRAAMAT - Kaitseliit 2021/2023

Rene Toomse (koostaja) - MAAKAITSE KÄSIRAAMAT - Kaitseliit 2021/2023

Rene Toomse (koostaja) - Maakaitse käsiraamat - Kaitseliit 2021/2023

Rohkem infot


24,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Rene Toomse (koostaja)
Pealkiri: Maakaitse käsiraamat
Kirjastus: Kaitseliit
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Kalle Müĺler
Väljaandmise aeg: 2021/2023
Formaat: ca 18x25 cm, 368 lk., kõva köide
Kaal: ca 1200 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: "Maakaitse käsiraamat" on väljaõppe juhendmaterjal Kaitseliidu allüksustele maakaitse ülesannetes. See raamat on õppematerjaliks osade kaupa, just selle väljaõppeteema juurde, mis on parajasti käsil. Siin käsitletakse peamiselt olulisi kollektiivseid tehnikaid ja toiminguid, mille kombineerimine õigel ajal ja soodsal maastikul võimaldab saavutada hea taktikalise tulemuse. Rõhuasetus on jao ja rühma ülesannetel, tehnikatel ja püsitoimingutel.

Need baasalused on olulised selleks, et erinevate malevate allüksused, kus iganes neil on vaja koostööd teha, saaksid asjadest ühtemoodi aru, mis loobki eeldused toimivaks koostööks.

Suur rõhk raamatus on asetatud julgeolekule, et kaitsta oma võitlejate ja tsiviilisikute elusid. Kaitseliidus ei ole „kahuriliha“. Iga maakaitsja on unikaalne ja väärtuslik. Kuid samas peab iga pealik ja allüksus suutma tabada selle õige tasakaalu ülesannete täitmise olulisuse ja võitlejate säästmise vahel. Iga lahinguülesanne on risk võitleja elule ja tervisele, iga pääsenud vastane on oht Eesti iseseisvusele. Riski ja säästmise õiget tasakaaluvahekorda ei saa raamatusse kirja panna – see peab kasvama iga allüksuse seest kogemuste ja enesekindluse kaudu.

Käsiraamat on jaotatud kaheksaks peatükiks ja lisadeks. Peatükid liiguvad süstemaatiliselt üldiselt kitsamale ja üksiktehnikatelt kombineeritud tegevusteni. Lõppu on lisatud täiendavat lugemist ja tehnilisi abimaterjale.

Kaitseliidu ülem kutsub kõiki üles maakaitse käsiraamatut, seda esimest omataoliste seas, aktiivselt kasutama, sest see raamat parandab ning arendab märkimisväärselt üksuste väljaõppe taset.