Otsi

Kategooriad

Selja Ahava - TAEVAST PUDENEB ASJU - Post Factum 2018

Selja Ahava - TAEVAST PUDENEB ASJU - Post Factum 2018

Selja Ahava - Taevast pudeneb asju - Post Factum 2018

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Selja Ahava
Pealkiri: Taevast pudeneb asju
Kirjastus: Post Factum
Sari: -
Tõlkija: Jan Kaus
Kujundaja, illustraator: Piia Stranberg
Väljaandmise aeg: 2018
Formaat: ca 15x21 cm, 224 lk., pehme köide
Kaal: ca 450 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Väikese tüdruku ema jääb taevast kukkuva jääkamaka alla. Naine võidab lotoga kaks korda peavõidu. Mees saab viis korda välgutabamuse. Nad kõik otsivad juhtunule põhjendust.

«Isa ütleb, et «aeg parandab» on pask. Isa meelest ütlevad seda ainult need, kes ei tea millestki midagi ja kes pole pidanud midagi läbi elama.»

Soome dramaturgi ja kirjaniku Selja Ahava romaan räägib lugusid aja kulust ja igatsusest, kurbusest ja kasvamisest. Nende ajendiks on päriselt juhtuvad saatuslikud sündmused, mis pööravad elu segi ega nõustu mingi hinna eest minevikku kaduma.

«Asjad juhtuvad. Ühekorraga, valel ajal, eri aegadel, valedes kohtades. Inglid ei otsusta. Sest alati on ikkagi keegi, kes unustab uudiseid kuulata, kes vaatab tagasi, kuigi ei tohiks ning kes seisab vales kohas.»

«Taevast pudeneb asju» oli 2015. aastal Soomes Finlandia kirjanduspreemia ja Tulenkantaja tõlkepreemia nominent. Finlandia-preemia žürii põhjendab oma valikut, öeldes, et lood aitavad meil oma elu mõtestada, pakkudes rõõmu ja lohutust. Selja Ahava romaan räägib mitmest inimesest, keda ühendab kogetu erakordsus ja ebatõenäolisus. Autor jätab kohati fantastikasse kalduva tekstiga lugejale vabaduse luua sündmustest isiklik tõlgendus. Raamat käsitleb süngeid teemasid ebaharilikult, võttes abiks kõrvaltvaataja pilgu ja huumori. Kõnekaima loo jutustab väikese tüdruku hääl, mis on ühtaegu elav ja ääretult puudutav. Selja Ahava käekiri on värske, tema ideed meeliülendavad ja inspireerivad.

2016. aastal pälvis teos Euroopa Liidu kirjandusauhinna. Hõrgu lugemiselamuse eesti keeles tagab Jan Kausi meisterlik tõlge.