Otsi

Kategooriad

Pjotr Aleškovski - KALA. ÜHE RÄNDE LUGU - Varrak 2017

Pjotr Aleškovski - KALA. ÜHE RÄNDE LUGU - Varrak 2017

Pjotr Aleškovski - Kala : Ühe rände lugu - Varrak 2017

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Pjotr Aleškovski
Pealkiri: Delta-väljakutse : Kriminaalromaan
Kirjastus: Hea Lugu
Sari: -
Tõlkija: Veronika Einberg
Kujundaja, illustraator: Britt Urbla Keller
Väljaandmise aeg: 2017
Formaat: ca 13x20 cm, 256 lk., pehme köide
Kaal: ca 260 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Sellesse ühe naise rände loosse on põimunud hulk teisi – alustades eestlastest, kes rändasid juba tsaari ajal Venemaale, ja lõpetades Mark Grigorjevitšiga, keda tema muusikutöö viib elama Itaaliasse. Ent kuhu inimene ka ei koliks, enda eest on raske pakku pääseda. Ikka ilmuvad minevikuvarjud unenägudesse, ikka kipuvad saatused korduma.

Kala on peategelase Vera hüüdnimi, solvav ja ülekohtune. Vera ei ole sugugi külm, sõnatu ega tundetu. Ametilt on ta medõde, ent kutsumuselt surijate kannatuste leevendaja. Ka temale endale langeb osaks kuhjaga kannatusi: vägistamine, vägivaldne lähisuhe, poja surm, lähedaste reetlikkus. Õnneks kohtab ta oma eluteel ka lahkeid inimesi, seda eriti sattudes Tveri oblastis kunagisse eestlaste asundusse Nurmekundesse.

Pjotr Aleškovski (snd 1957) on hariduselt ajaloolane ning töötas aastaid Kesk-Aasias arheoloogina väljakaevamistel ja Põhja-Venemaal ajaloomälestiste konserveerijana, enne kui pöördus 1990ndate keskel kirjanduse radadele. On avaldanud mitmeid proosakogumikke ja romaane, «Kala. Ühe rände lugu» pääses 2006. aastal Vene Bookeri lühinimekirja. Aleškovski on tuntud ka ajakirjaniku, tele- ja raadiosaatejuhina.