Otsi

Kategooriad

Gabriel Garcia Marquez - VÄLJAKUULUTATUD MÕRVA KROONIKA - Loomingu Raamatukogu kuldsari nr. 10, Kultuurileht 2021

Gabriel Garcia Marquez - VÄLJAKUULUTATUD MÕRVA KROONIKA - Loomingu Raamatukogu kuldsari nr. 10, Kultuurileht 2021

Gabriel García Márquez - Väljakuulutatud mõrva kroonika - Loomingu Raamatukogu kuldsari nr. 10, Kultuurileht 2021

Rohkem infot


12,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Gabriel García Márquez
Pealkiri: Väljakuulutatud mõrva kroonika
Kirjastus: Kultuurileht
Sari: Loomingu Raamatukogu kuldsari nr. 10
Tõlkija: Ruth Lias
Kujundaja, illustraator: Maris Kaskmann
Väljaandmise aeg: 2021
Formaat: ca 14x21 cm, 88 lk., pehme köide
Kaal: ca 140 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Kolumbia päritolu nobelist Gabriel García Márquez (1928–2014) on nii meil kui ka mujal maailmas tuntust kogunud eeskätt maagilise realismi tippteosega «Sada aastat üksildust», mis ilmus eesti keeles esimest korda 1975. aastal ja millest on hiljem tehtud arvukaid kordustrükke (tlk Aita (Justa) Kurfeldt). Hinnatud ajakirjaniku ja prosaisti loominguline profiil oli aga mitmekülgsem kui ainult maagiline realism ja sedavõrd omanäoline, et temast sai juba eluajal ülemaailmne kirjandusikoon. García Márqueze fenomeni taga näeb Ruth Sepp käesoleva raamatu põhjalikus saatesõnas «kahe vastandliku suundumuse koosmõju: tema loomingus kohtuvad kunst ja rahvapärimus, XX sajandi avangardist lähtuvad kirjanduslikud uuendused ja autori sünnimaa kultuuripärandi külluslik koloriit, võimsad stereotüübid ning folkloorne maailmapilt».

Lühiromaaniga «Väljakuulutatud mõrva kroonika» naasis autor 1981. aastal pärast mõneajast pausi kirjandusellu ja see pikisilmi oodatud teos võitis kohe nii publiku kui ka kriitikute poolehoiu. Teos on García Márqueze nn pseudoajakirjandusliku stiili musternäide, tõestisündinud mõrvaloo juhtlõngu põimib salapärase asjaosalise subjektiivne, meenutuslik jutustamislaad.

Loomingu Raamatukogus on ilmunud ka Gabriel García Márqueze jutukogu «Kadunud aja meri» (1980, nr 42–45, tlk Jüri Talvet) ja «Merehädalise jutustus» (1991, nr 43, tlk Ruth Lias).