Otsi

Kategooriad

Andres Laasik - FILMILAVASTAJA JA NÄITLEJA KALJO KIISK. IKKA HEA PÄRAST - Hea Lugu 2011

Andres Laasik - FILMILAVASTAJA JA NÄITLEJA KALJO KIISK. IKKA HEA PÄRAST - Hea Lugu 2011

Andres Laasik - Filmilavastaja ja näitleja Kaljo Kiisk : Ikka hea pärast - Hea Lugu 2011

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Andres Laasik
Pealkiri: Filmilavastaja ja näitleja Kaljo Kiisk : Ikka hea pärast
Kirjastus: Hea Lugu
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Andres Tali
Väljaandmise aeg: 2011
Formaat: ca 16x24 cm, 512 lk., kõva köide
Kaal: ca 850 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Selle raamatu kirjutamine algas 2007. aasta hilissuvel. Autor ja Kaljo Kiisk kohtusid, arutasid raamatu kondikava, otsisid üheskoos vastuseid mõnele selleks ajaks kerkinud küsimusele. Kuid öelda, et raamat on kirjutatud autori ja Kaljo Kiisa koostöös, oleks vale, sest 20. septembril 2007 läks filmilavastaja ja näitleja manalateele.

Kaljo Kiisa jälg Eesti filmikunstis on tohutu, lavastajana jõudis ta teha rohkem mängufilme kui keegi teine. Paljud ta filmid on saanud osaks meie rahvusliku filmograafia kullafondist. Kaljo Kiisa panus teatrisse on oluline ja tipnes näitleja aastapreemiaga. Kiisk jõudis teha ka märkimisväärse poliitikukarjääri, jõudes tähtsatesse valitavatesse ametitesse nii Nõukogude Eestis kui ka taastatud Eesti Vabariigis.

Kaljo Kiisa mängitud rollide, lavastatud filmide ja avalikkuses väljaöeldud sõnavõttude kaudu on tekkinud temast ettekujutus kui muhedast ja heatahtlikust inimesest, kelles on südamlikkust ja hingesoojust. See mulje ei ole petlik, kuid ei ole ka ammendav. Kaljo Kiisa elus oli palju võitlemist oma loomingu eest, enese eest seismist ja ka ebaõnnestumisi, millest teatakse vähem. See raamat püüab rääkida kõigest. Nii nagu Kaljo Kiisk pidas õigeks siis, kui töö selle raamatu kallal oli alles alustamise järgus.
Andres Laasik.