Otsi

Kategooriad

Roger Zelazny - UKSED LIIVAS - Orpheuse Raamatukogu 58, Fantaasia 2021

Roger Zelazny - UKSED LIIVAS - Orpheuse Raamatukogu 58, Fantaasia 2021

Roger Zelazny - Uksed liivas - Orpheuse Raamatukogu 58, Fantaasia 2021

Rohkem infot


18,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Roger Zelazny
Pealkiri: Uksed liivas
Kirjastus: Fantaasia
Sari: Orpheuse Raamatukogu nr. 58
Tõlkija: Tatjana Peetersoo
Kujundaja, illustraator: Meelis Krošetskin
Väljaandmise aeg: 2021
Formaat: ca 13x20 cm, 208 lk., pehme köide
Kaal: ca 220 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Roger Zelazny «Uksed liivas» on selle armastatud ulmekirjaniku üks eksperimentaalsemaid romaane, talle omases äärmiselt napis ja lihvitud stiilis edasi antud akadeemilises keskkonnas algav ning hullumeelses tempos arenev lugu, kus ükski tegelene pole see, kellena alguses paistab.

Romaani kirjutamisaega, 1970ndaid aastaid meenutavate käitumisnormidega tulevikumaailmas on planeet Maa vastu võetud galaktilisse konföderatsiooni, mille käigus on vahetatud erinevaid kultuurilise väärtusega sümbolesemeid, nii näiteks on Maa ära andnud Mona Lisa ja Briti kroonijuveelid. Kui erinevad jõud hakkavad kahtlustama, et eluaegse üliõpilase Fred Cassidy valduses on maavälist päritolu artefakt Tähekivi, millest ta midagi ei tea, otsustab ta selle ise üles otsida, muutudes tulnukate ja teiste asjast huvitatud grupeeringute tagaajamisobjektiks.

Romaan ilmus esmakordselt järjeloona USA juhtivas ulmeajakirjas Analog 1975. aastal ning jõudis Hugo ja Nebula auhinna nominentide sekka. Teosest leiab viiteid Lewis Carrolli «Alice Imedemaal» lugudele ja «Snargijahile» ning see tekst demonstreerib ilmekalt, miks on Roger Zelazny't nimetatud ameerika ulme suurimaks proosapoeediks.