Otsi

Kategooriad

Ervin Pütsep - KUNSTIELU EESTIMAAL I. KUNI 1920. AASTANI - Studia Baltica Stockholmiensia 7, Rootsi 1991

Ervin Pütsep - KUNSTIELU EESTIMAAL I. KUNI 1920. AASTANI - Studia Baltica Stockholmiensia 7, Rootsi 1991

Ervin Pütsep - Kunstielu Eestimaal I [osa] : Kuni 1920. aastani. Mit einer Zusammenfassung in deutscher Sprache - Studia Baltica Stockholmiensia 7, Centre for Baltic Studies at the University of Stockholm, Rootsi 1991

Rohkem infot


29,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Ervin Pütsep
Pealkiri: Kunstielu Eestimaal I [osa] : Kuni 1920. aastani. Mit einer Zusammenfassung in deutscher Sprache
Kirjastus: Centre for Baltic Studies at the University of Stockholm, Rootsi
Sari: Studia Baltica Stockholmiensia 7 ; Acta Universitatis Stockholmiensis
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 1991
Formaat: ca 17x25 cm, 512 lk., pehme köide
Kaal: ca 1150 g
Seisukord: raamatu esikaane siseküljel on kunagise tuntud kirjaniku ja teadlase eksliibris, tiitellehel ta autogramm ja daatum ning siin-seal veel hariliku pliiatsiga tehtud allajoonimisi või ääremärkusi, muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: "Ervin Pütsep (1921–1995) – elukutselt arhitekt, teaduskraadilt tehnoloogia doktor, huvialalt akadeemilise väljaõppega kunsti tundja, koguja ja armastaja – on hulk aastaid süstemaatiliselt kogunud ja läbi töötanud materjali ajalooliseks ülevaateks kunstielust Eestis. See töö on nüüd resulteerunud käesolevas raamatus, mis moodustab esimese osa kavandatud kaheosalisest teosest ja mis hõlmab ajavahemikku «algusest peale» kuni 1920-ndate aastateni. Oma elutöö on Pütsep teinud arhitektina, suures ulatuses rahvusvahelisesl pinnal. Ta peamine huviala kutsetöö kõrval on olnud kunst. Ta on pidanud kunstialaseid ettekandeid, initseerinud, korraldanud ja arvustanud näitusi eesti pagulaskunstnike töödest ja avaldanud lühemaid eriuurimusi, muu hulgas Konrad Mägi, Jaan Koorti, Eduard Ole ja Eerik Haameri kohta."
Aleksander Loit, Stockholmis 18. aprillil 1991

- - - - -

"Hanno Kompus, Sten Karling, Armin Tuulse ja Rudolf Paris, kõik nad on aastakümneid tagasi ergutanud selle raamatu teostamisele.

Neile ergutusile järgnev on aastakümnete jooksul kujunenud, väljakasvanud ja tihenenud suvaline Eestimaa kunstielu panoraam, milles puuduvaid lähikontaktlikke otsemuljeid ehk kompenseerib mõnevõrra rahumeeleline distants.

Esimene köide sellest ülevaatest katab aega Vabadussõja päevade lõppemiseni, teine viiks 1944. a sügiseni, kui eesti kunstielu pihustus.

Professor Aleksander Loit on andnud väga hindamisväärset tuge sellele raamatule."
Ervin Pütsep, Stockholmis aprillis 1990