Otsi

Kategooriad

Robert Saviano - GOMORRA. REIS CAMORRA ÄRIIMPEERIUMISSE JA VÕIMUUNELMASSE - Varrak 2009

Robert Saviano - GOMORRA. REIS CAMORRA ÄRIIMPEERIUMISSE JA VÕIMUUNELMASSE - Varrak 2009

Robert Saviano - Gomorra : Reis camorra äriimpeeriumisse ja võimuunelmasse - Varrak 2009

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Robert Saviano
Pealkiri: Gomorra : Reis camorra äriimpeeriumisse ja võimuunelmasse
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: Pirkko Vähi-Mohsen
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 2009
Formaat: ca 15x21 cm, 280 lk., pehme köide
Kaal: ca 360 g
Seisukord: tiitellehel on kunagise omaniku allkiri, muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Tänapäeva itaalia maffiat nimetatakse Süsteemiks, kuna sõna camorra ei kasuta enam pea keegi. Ühest küljest on tegu äriorganisatsiooniga, mille muljetavaldav võrgustik on ajanud juured üle terve maakera, teisest küljest aga kuritegeliku nähtusega, mille (enese)kuvandit mõjutab muuhulgas ka meedia.

Selles haaravas raamatus kirjeldab Roberto Saviano Napolis ja Casertas tegutsevaid klanne, kus äriloogikale lisandub keskaegsete Jaapani samuraide surmapõlglik fatalism. Kõigest sellest on sündinud ebatavaline ja võimas raamat, kirglik ja jõhker, objektiivne ja nägemuslik, ühtaegu uurimustöö ja ilukirjandusteos, õudne ja rahutukstegevalt kaasakiskuv, raamat, mille sündmusi jutustab minavormis noor autor, kes on sündinud ja üles kasvanud seal, kus camorra jõhkralt tegutseb.

Roberto Saviano (1979) võttis osa camorra järelevalveameti tegevusest ning teeb kaastööd ajalehtedele Il Manifesto ja Il Corriere del Mezzogiorno. Mõni aeg pärast raamatu ilmumist tuli tal oma turvalisuse huvides Itaaliast lahkuda. «Gomorra» on tema esimene raamat, mille põhjal valmis 2008. aastal ka samanimeline film, mis on võitnud ohtralt auhindu ja linastub 2009. aastal ka kinos Sõprus.