Otsi

Kategooriad

Jüri Lina - ÖISED PÄEVAD. OLUMÄRKMEID EESTIST, NÕUKOGUDE LIIDUST JA MUJALTKI - Referent 2005

Jüri Lina - ÖISED PÄEVAD. OLUMÄRKMEID EESTIST, NÕUKOGUDE LIIDUST JA MUJALTKI - Referent 2005

Jüri Lina - Öised päevad : Olumärkmeid Eestist, Nõukogude Liidust ja mujaltki : Kolmas, täiendatud ja ümber töötatud trükk - Referent 2005

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Jüri Lina
Pealkiri: Öised päevad : Olumärkmeid Eestist, Nõukogude Liidust ja mujaltki : Kolmas, täiendatud ja ümber töötatud trükk
Kirjastus: Referent
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 2005
Formaat: ca 15x22 cm, 480 lk., kõva köide
Kaal: ca 750 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Selles mälestustekirjelduses kajastub Jüri Lina konflikt nõukogude ühiskonnaga. 1979. aasta aprillis oli ta KGB nõudel sunnitud okupeeritud Eestist lahkuma. Aastal 1985 aga algatati tema vastu tagaselja kriminaalasi. Teda süüdistati riigireetmises, sealhulgas selle raamatu avaldamises Stockholmis, sest see sisaldavat eriti tähtsaid riiklikke saladusi. Raamatu kõige erandlikumad osad käsitlevad Nõukogude sõjaväebaase Eestis, millele on lisatud põnevad fotod, ning sisaldavad rohkesti KGB kaadriohvitseide nimesid. Lugeja ees avaneb ilmekalt nõukogude ühiskonna pahelisus. Vastukaaluks on juttu inimestest, kes pidasid survele vastu ja otsisid väljapääsu lootusetusest.

Kui nõukogude korra lagunemiseni kuulus see teos keelatud lugemisvara nimistusse, kuhu glasnosti perioodil olid jäänud üksikud raamatud.

- - - - -

«Pean väga väärtuslikuks ja tähtsaks igasuguseid iseseisvaid usulisi ja filosoofilisi, kultuurialaseid ja ühiskondlikke algatusi noorte seas tänapäeva Eestis, totalitaarse riigikorra tingimustes. Arvan, et Jüri Lina ja tema rohkearvuliste sõprade tegevus 1970. aastate Tartus oli üks neist sõltumatu ja vaba, julge ja otsiva vaimu ilmingutest sovjetiseeritud Eestis.»
Sergei Soldatov, München, AD 1983