Otsi

Kategooriad

Mati Laos - JÜRI KRAFT. HÄRRA SELTSIMEES MINISTER - Eestile elatud elud nr. 13, Maaleht 2017

Mati Laos - JÜRI KRAFT. HÄRRA SELTSIMEES MINISTER - Eestile elatud elud nr. 13, Maaleht 2017

Mati Laos - Jüri Kraft : Härra seltsimees minister - Eestile elatud elud nr. 13, Maaleht 2017

Rohkem infot


7,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Mati Laos
Pealkiri: Jüri Kraft : Härra seltsimees minister
Kirjastus: Maaleht
Sari: Eestile elatud elud, nr. 13
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Merike Tamm ja Villu Koskaru
Väljaandmise aeg: 2017
Formaat: ca 15x22 cm, 390 lk., kõva köide
Kaal: ca 650 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Eesti majanduselu üks mõjukamaid ja tegusamaid suguvõsasid on Kraftide pere. Selles raamatust räägib majandustegelane, pikaajaline tööstusjuht ja endine ENSV riigitegelane Jüri Kraft Eesti esimesel iseseisvusperioodil alanud lapsepõlvest Kasepää vallas, koolipoisiaastatest Mustvees, õpingutest Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas, tööst õmblusvabriku Sangar direktorina, kergetööstusministeeriumi aseministrina ning ministrina, kellena sai ametis oldud 18 aastat, ning tegevusest ettevõtluses ja ühiskonnaelus.

See on lugu mehest, kes kõige raskematel aegadel suutis enese jaoks ilmsiks muuta ameerikaliku unistuse kasvades saapapuhastajast miljonäriks. Tänaseks suurest poliitikast taandunud Jüri Krafti tegemisi on jäänud märkima pea 14 aastat kestnud kergetööstusministri karjäär, ilmselt miljardite eest Eestimaale ehitatud tootmis- ja olmeobjekte, MRP-pakti avalikustamine Moskvas ning tänane tegevus Eesti ajaloo suurkujude mälestuse mitmekülgsel jäädvustamisel.

Raamatu autor juhib tähelepanu sellele, et teoses võib esineda väljamõeldud tegelasi, samuti pole mõnel leheküljel kirjeldatud sündmusel dokumenteeritud kinnitust ajalooannaalides. Paljud põnevad tõepõhjalised faktid avaldatakse aga selles raamatus esmakordselt.