Otsi

Kategooriad

Mart Aas jt. - EESTI TEATRI AGENTUURI 2021. AASTA NÄIDENDIVÕISTLUSE VIIS PARIMAT - ETA 2022

Mart Aas jt. - EESTI TEATRI AGENTUURI 2021. AASTA NÄIDENDIVÕISTLUSE VIIS PARIMAT - ETA 2022

Mart Aas, Kadri Lepp, Katariina Libe, Heneliis Notton ja Liis Sein - Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistluse viis parimat - ETA 2022

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Mart Aas, Kadri Lepp, Katariina Libe, Heneliis Notton ja Liis Sein
Pealkiri: Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistluse viis parimat
Kirjastus: Eesti Teatri Agentuur
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Maris Kaskmann
Väljaandmise aeg: 2022
Formaat: ca 16x24 cm, 240 lk., pehme köide
Kaal: ca 450 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Näidendikogumik sisaldab Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistluse võidutekste. Võistluse žüriisse kuulunud tõlkija Varja Arola, lavastaja Elise Metsanurk, kirjandusala juhataja Ene Paaver, autor-lavastaja Tiit Palu, näitleja Jaak Prints, dramaturg-lavastaja Priit Põldma ning kunstnik ja filmirežissöör Hardi Volmer otsustasid neljakümne seitsme võistlustöö hulgast esile tõsta viis näidendit. Välja anti esimene ja kaks teist auhinda ning kaks näidendit märgiti ära: Katariina Libe «Võrsed» (I auhind), Mart Aas «Kaksindus» (II auhind) ja Kadri Lepp «Koju» (II auhind). Ära märgiti: Heneliis Nottoni «Emesis» ja Liis Seina «Kutse».

Viis võidunäidendit ilmuvad esmakordselt siinse kogumiku kaante vahel ning annavad oma vormilises ja sisulises eriilmelisuses hea ülevaate kõige värskemast teatrikirjutusest Eestis. Võrreldes võistlusele saadetud tekstidega on autorid näidendeid omal soovil veidi toimetanud või uuendanud. Heneliis Nottoni tekst «Emesis» läbis 2022. aastal Eesti Teatri Agentuuri ja Eesti teatrite koostöös toimunud näitekirjanduse arendamise mentorprogrammi ning jõuab lugejani uuel kujul. Lisaks näidenditele leiab raamatust Varja Arola ja Priit Põldma ülevaateartiklid.