Otsi

Kategooriad

Indrek Riigor - EESTI 100 SÜNDMUST. TÄHTSAMAID AJALOOSÜNDMUSI ÜHE PÕLVKONNA SILME LÄBI - Imeline Ajalugu, Äripäev 2018

Indrek Riigor - EESTI 100 SÜNDMUST. TÄHTSAMAID AJALOOSÜNDMUSI ÜHE PÕLVKONNA SILME LÄBI - Imeline Ajalugu, Äripäev 2018

Indrek Riigor - Eesti 100 sündmust : Tähtsamaid ajaloosündmusi ühe põlvkonna silme läbi. Kaali meteoriidist esimese naispresidendini - Imeline Ajalugu, Äripäev 2018

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Indrek Riigor
Pealkiri: Eesti 100 sündmust : Tähtsamaid ajaloosündmusi ühe põlvkonna silme läbi. Kaali meteoriidist esimese naispresidendini
Kirjastus: Äripäev
Sari: Imeline Ajalugu
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Janek Saareoja
Väljaandmise aeg: 2018
Formaat: ca 18x25 cm, 224 lk., kõva köide
Kaal: ca 740 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Raamatus «Eesti 100 sündmust» püüab autor otsida vastust küsimusele, mis on kõige tähtsam sündmus Eesti ajaloos. Muidugi on ajaloosündmuste pingeritta seadmine vaieldav ja subjektiivne, kuid sellega kutsub autor lugejat kaasa mõtlema ja mõttes oma pingerida koostama.

Valikus olevast sajast Eesti ajaloosündmusest on enamik toimunud viimasel sajandil, sest meid kõnetab rohkem lähemas minevikus toimunu. Et igal põlvkonnal on oma lugu, ka ajalugu, siis võib siinses sündmuste valikus näha ka autori põlvkonna arusaama minevikust, kuid tähelepanuta pole jäänud ka varasematel Eesti ajalooperioodidel toimunu.

Seega, kes on vähegi mõelnud minevikusündmuste põhjuste ja tagajärgede, aga ka mõju üle, leiab siit raamatust uut mõtlemisainet. On selge, et ajalugu on üks suur tõlgendamine, milles kajastub vahendaja enda arusaam ja toimunusse suhtumine. Seetõttu ei tasu siit otsida lõplikku tõde, küll aga tahab autor ärgitada mõtlema Eesti ajaloos toimunu üle ja sellele oma tähendust andma.

Sündmustest ülevaadete kirjutamisel on tuginetud rohkem kui 200 allikale.

- - - - -

INDREK RIIGOR (s. 1978)

Tartu ja Tallinna ülikoolis tudeerinud Indrek Riigor töötas 15 aastat ajaloo, ühiskonnaõpetuse ja filosoofia õpetajana mitmes Eesti koolis. Õpetajatöö kõrval on ta aktiivselt osalenud Eesti hariduselus ja võtnud sõna haridusteemadel. Aastaid esindas ta õpetajaid eri tasanditel, olles sealhulgas Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsi esimees ja Tallinna ülelinnalise ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetajate aineühenduse juhataja. Ta on avaldanud mitmeid õppematerjale. Raamat «Eesti 100 sündmust» on sümboolne teetähis tema senises elutöös, mis nüüd jätkub koolijuhtimise valdkonnas.