Otsi

Kategooriad

Madli Pesti ja Tambet Kaugema (koostajad) - TEATRIELU 2017 - Eesti Teatriliit 2018

Madli Pesti ja Tambet Kaugema (koostajad) - TEATRIELU 2017 - Eesti Teatriliit 2018

Madli Pesti ja Tambet Kaugema (koostajad) - Teatrielu 2017 - Eesti Teatriliit ja Eesti Teatri Agentuur 2018

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Madli Pesti ja Tambet Kaugema (koostajad)
Pealkiri: Teatrielu 2017
Kirjastus: Eesti Teatriliit ja Eesti Teatri Agentuur
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Kersti Tormis
Väljaandmise aeg: 2018
Formaat: ca 17x22 cm, 468 lk., kõva köide
Kaal: ca 900 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: 2017. aasta Teatrielu kogumiku toimetajate Madli Pesti ja Tambet Kaugema üks koostamispõhimõtteid oli ülevaatlikkus – anda ülevaade kirjust teatrielust Eestis. Artiklid käsitlevad aasta esiletõusvamaid suundumusi, olulisemaid teatrisündmusi, näitlejatöid, muusikateatrit, tantsu, audiokunsti.

Kaleidoskoopilise ülevaate 2017. sõnateatriaastast annab Teatriliidu draamažürii esimees Jaak Allik. Eesti vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud teatrisarjast «Sajandi lugu» kirjutab Anneli Saro. Säravat aastat eesti nüüdisooperis analüüsib ajaloo käsitlemise vaatepunktist Kristel Pappel. Raadioteatri 90 loomeaastat võtab kokku Madis Kolk ja audiolavastuste loomisest kõneleb Raadioteatri loovjuht Andres Noormets.

2017. aastat võib eesti teatris nimetada ka Ingmar Bergmani aastaks: esietendus kolm Bergmani tekstidel põhinevat lavastust, mida Teatrielu kogumikus käsitleb Valle-Sten Maiste, ning oma Bergmani-lavastamise kogemust mõtestab Peeter Raudsepp. Ott Karulin võtab vaatluse alla 2017. aasta dokumentaallavastused ja Riina Oruaas eestlaste identiteeti mõtestavad lavastused.

2017. aasta klassikalavastused on esindatud kahes artiklis. Sven Karja teeb sissevaate Strindbergi näidendisse «Surmatants» Ingomar Vihmari lavastuses ning Ivika Sillar peegeldab oma kogemust Tšehhovi-lavastuste «Ivanovi» ja «Kirsiaiaga». Tantsuteater on Teatrielu kogumikus esindatud kolme artikliga. Filosoofilisest küljest mõtestavad keha ja liikumist Kai Valtna ja Evelin Lagle, balletikunsti analüüsivad ja portreteerivad Heili Einasto ja Alice Laanemägi.

Rubriigis «Mälu» käsitleb Luule Epner Eesti ja Soome teatrisuhteid, täpsemalt «Kalevala»-teemalisi lavastusi Eestis. Kogumiku lõpetab 2017. aasta teatrikroonika- ja statistika, mille koostas Tiia Sippol (Eesti Teatri Agentuur).