Otsi

Kategooriad

Mait Riisman - VEEPALLUR - Hea Lugu 2015

Mait Riisman - VEEPALLUR - Hea Lugu 2015

Mait Riisman - Veepallur - Hea Lugu 2015

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Mait Riisman
Pealkiri: Veepallur
Kirjastus: Hea Lugu
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Jan Garshnek
Väljaandmise aeg: 2015
Formaat: ca 15x21 cm, 496 lk., pehme köide
Kaal: ca 510 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: 1980. aasta Moskva olümpiamängudel kuldmedali võitnud veepallur Mait Riismani autobiograafiline romaan on uskumatu ja kaasahaarav lugu ühe Eesti poisi jõudmisest spordimaailma absoluutsesse tippu – olümpiavõitjaks. Pelguranna kaagil – nagu ta ennast nimetab – tuleb sel teel võidelda nii eestlaste kui venelastega, nii miilitsa kui KGB-ga, vahel aga lausa saatana endaga, kes ei väsi tema teele takistusi seadmast. Ometi leiab peategelane ikka ja jälle jaksu püsti tõusta ning edasi minna.

Eestis ja Moskvas hargnev sündmusterikas süžee kütab lugeja huvi üles esimesest leheküljest ja hoiab pinget romaani lõpuni. Lähivaade nõukogude sporti on valusalt aus. Eneseotsingute, füüsilise piina ja tohutu tõestamisvajaduse kaudu hargneb taustal ühe tavalise eesti pere lugu, mida räsivad sõda, küüditamised ja nõukogude argipäev.

Romaanile lisab väärtust ja vürtsi mitte ainult basseinis toimuv, vaid ka pilguheit 1970. aastate lõpu Moskva üliõpilas- ja kultuuriellu, eriti kohtumine maailmakuulsa Taganka teatri peanäitejuhi Juri Ljubimoviga, kellest romaani autoril valmis diplomitööna dokumentaalfilm. Mait Riisman on lõpetanud 1982. aastal Moskva Riikliku Ülikooli ajakirjandusteaduskonna televisiooni eriala.