Otsi

Kategooriad

Arkadi Avertšenko - KIRI LENINILE. [TOSIN NUGA SELGA REVOLUTSIOONILE. KOLLANE AJAKIRJANDUS. HUUMORIT JA SATIIRI] - 2013

Arkadi Avertšenko - KIRI LENINILE. [TOSIN NUGA SELGA REVOLUTSIOONILE. KOLLANE AJAKIRJANDUS. HUUMORIT JA SATIIRI] - 2013

Arkadi Avertšenko - Kiri Leninile : [Tosin nuga selga revolutsioonile. Kollane ajakirjandus. Huumorit ja satiiri] - Tammerraamat 2013

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Arkadi Avertšenko
Pealkiri: Kiri Leninile : [Tosin nuga selga revolutsioonile. Kollane ajakirjandus. Huumorit ja satiiri]
Kirjastus: Tammerraamat
Sari: -
Tõlkija: Paavo Kivine
Kujundaja, illustraator: Andres Tali
Väljaandmise aeg: 2013
Formaat: ca 15x23 cm, 240 lk., pehme köide
Kaal: ca 400 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Bolševike võimulepürgimist tervitas Avertšenko raevuka satiiriga. Tema raamatut «Tosin nuga selga revolutsioonile» on nimetatud 20. sajandi üheks kõige jõulisemaks antibolševistlikumaks teoseks, naerukuninga «kirjavahetus» Leniniga on aga kurioosum omaette. Tänasele eesti lugejale on käesolev kogumik esmakohtumine ammu klassikuks saanud autoriga.

Arkadi Avertšenko (1880–1925) oli revolutsioonieelse Vene kirjandusilma üks kõige populaarsemaid ja mõjukamaid autoreid. Huumoriajakirja Satiricon toimetaja ja põhiautorina pälvis ta tiitli «impeeriumi naerukuningas». Tema annet ning tähendust kõrvutati Mark Twaini ning Jaroslav Hašeki omaga, tema looming mõjutas Mihhail Bulgakovi, Ilja Ilfi ja Jevgeni Petrovi, Mihhail Zoštšenkot. Avertšenko loomingu austajad olid Nikolai II ja Lenin. Naerukuningas ise oli impeeriumi maadluskuninga Georg Lurichi ande austajaid, tema atleetikaõpilane ja malepartner, kirjutades Lurichi tegelaseks mitmes oma jutustuses.