Otsi

Kategooriad

John Steinbeck - TORTILLA FLATI AGUL - ER 1995

John Steinbeck - TORTILLA FLATI AGUL - ER 1995

John Steinbeck - Tortilla Flati agul - ER 1995

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: John Steinbeck
Pealkiri: Tortilla Flati agul
Kirjastus: Eesti Raamat
Sari: -
Tõlkija: Maia Planhof
Kujundaja, illustraator: Ene Loopere
Väljaandmise aeg: 1995
Formaat: ca 14x20 cm, 144 lk., pehme köide
Kaal: ca 160 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: See on jutustus Dannyst, Danny sõpradest ja Danny majast. See vestab, kuidas need kolm üksust muutusid üheks tervikuks, nii et kui Tortilla Flatis räägitakse Danny majast, siis ei mõelda selle all ammu valgendamata puuseinu, mida varjavad vanad, metsistunud kastiilia roosi põõsad.

Ei, kui räägitakse Danny majast, mõeldakse selle all tervikut, mille üheks osaks olid inimesed, tervikut, millest hoovas lõbusust ja rõõmu, inimarmastust ja lõpuks salapärast kurbust. Sest Danny maja oli nagu Ümmargune Laud ja Danny sõbrad ümarlaua rüütlid. See lugu jutustab ka sellest, kuidas nende sõprus tekkis, õitsele puhkes ja lõpuks kasvas liiduks, täis ilu ja tarkust.

Siin räägitakse Danny sõprade seiklustest, kõigest heast, mis nad korda saatsid, nende mõtetest ja püüdlustest. Ja lõpuks jutustatakse siin sellest, kuidas talisman kaotati ja kuidas nende sõprus lagunes.

- - - - -

Joomakirjandus ilma huumori ja soojuseta on draama ja tragöödia. «Tortilla Flati agul» koosneb huumorist ja sumedusest, värvidest ja helidest, seda kannab lustlik kodanik Männikese stiilis minnalaskmismeeleolu, mis teeb joomakirjanduse klassikasse kuuluvast teosest mõnusa kaaslase isegi neile, kelle jaoks napsimeeste «tüütavatel juttudel puudub sisu».
Mart Juur