Otsi

Kategooriad

Richard Flanagan - KITSAS TEE SISEMAALE - Moodne aeg, Varrak 2016

Richard Flanagan - KITSAS TEE SISEMAALE - Moodne aeg, Varrak 2016

Richard Flanagan - Kitsas tee sisemaale - Moodne aeg, Varrak 2016

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Richard Flanagan
Pealkiri: Kitsas tee sisemaale
Kirjastus: Varrak
Sari: Moodne aeg
Tõlkija: Kristjan Kannike
Kujundaja, illustraator: Dan Mikkin ja Villu Koskaru
Väljaandmise aeg: 2016
Formaat: ca 15x21 cm, 376 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 580 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: 2014. aastal Man Bookeri auhinna võitnud romaan «Kitsas tee sisemaale» räägib sõja julmusest, elu haprusest ja armastuse võimatusest. Lugu Austraalia kirurgist Dorrigo Evansist, keda painab armulugu oma onu naisega, viib meid 20. sajandi alguse Tasmaania trapperite koobastest lagunevasse sõjaeelsesse rannahotelli, Tai džunglivanglast Jaapani lumefestivalile ja mujalegi. Kesksel kohal on selles 17. sajandi haikuluuletaja Bashō reisipäevikult pealkirja saanud raamatus üks augustipäev Jaapani orjatöölaagris 1943. aastal. Dorrigo Evans püüab asjatult kaitsta oma alluvaid nälja, koolera ja peksmise eest, ent päeva õudne lõpp aina läheneb.

See on lugu paljudest vormidest, mille võivad võtta surm ja armastus, sõda ja rahu sel ajal, kui mees saab täiskasvanuks, et viimaks avastada, mille ta oma elus kaotanud on.

Richard Flanagan (snd 1961) on Tasmaaniast pärit Austraalia kirjanik, ajaloolane ja filmitegija. Kõik tema kuus romaani on pälvinud ohtralt tunnustustust, romaani «Kitsas tee sisemaale» eest ta Man Bookeri auhinna. «Mõnel aastal võidavad Man Bookeri auhinna väga head raamatud, sel aastal võitis selle meistriteos,» ütles 2014. a auhinnažürii esimees A. C. Crayling.