Otsi

Kategooriad

Pille Riismaa jt. - EELMISE SAJANDI EESTI KIRJANDUS. (ÕPIK JA ÕPETAJARAAMAT) - Künnimees 2002-2003

Pille Riismaa jt. - EELMISE SAJANDI EESTI KIRJANDUS. (ÕPIK JA ÕPETAJARAAMAT) - Künnimees 2002-2003

Pille Riismaa, Astrid Rätsep ja Tiina Õunapuu - Eelmise sajandi eesti kirjandus : [Õpik ja õpetajaraamat] - Künnimees 2002-2003

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Pille Riismaa, Astrid Rätsep ja Tiina Õunapuu
Pealkiri: Eelmise sajandi eesti kirjandus : [Õpik ja õpetajaraamat]
Kirjastus: Künnimees
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Leo Lätti
Väljaandmise aeg: 2002 ja 2003
Formaat: ca 17x24 cm, 296+80 lk., pehme köide
Kaal: ca 560 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamatud

Märkused: Komplekt koosneb kahest raamatust:

1. Eelmise sajandi eesti kirjandus - Künnimees 2002
2. Eelmise sajandi eesti kirjandus : Õpetajaraamat - Künnimees 2003

Kõmutekitanud kirjandusõpik.

Õpiku autoriteks on kolm noort õpetajat, kes lõpetasid gümnaasiumi umbes 10 aastat tagasi. Senistele kirjandusõpikutele on ette heidetud, et neis on liiga palju detaile, tekst on vähe liigendatud, keel liiga teaduslik ja ülesanded liiga rasked.

Et põhjalikke akadeemilisi käsitlusi on juba olemas, ei pea kirjandusõpik enam seda ülesannet täitma. See andis meile vabaduse vaadata eesti kirjandust noore inimese pilguga. Tahaksime loota, et õpik ei ole faktidest krõbisev kuivik, vaid suudab ellu äratada möödunud sajandi kirjanduselu. Oleme püüdnud luua kirjanikust sellise pildi, nagu ta inimesena oli, koos oma vigade ja voorustega ning tuua välja ka seni mahavaikitud tõsiasju.

- - - - -

Õpiku «Eelmise sajandi eesti kirjandus» ilmudes tekkis diskussioon kirjandusõpetuse, selle eesmärkide, metoodika ja üldse õpikute üle. Võib-olla tekitas antud õpiku puhul võõristust kirjanike valik, võib-olla stiil, võib-olla mõistmatus seda koolis kasutada.

«Eelmise sajandi eesti kirjanduse» õpik ei ole ühelegi koolile kohustuslik, ta on mõeldud keskmisele õpilasele, kes võtab kirjandustundi kui paratamatust. Õpikus on esitatud miinimumoskused maksimumi asemel.

Õpetajaraamat on kirjutatud eelkõige selleks, et abistada pedagooge tunne ettevalmistamisel, anda erinevaid metoodilisi näpunäiteid, hoida kokku õpetaja kallist aega, pakkudes küsimustele vastuseid.
Autorid