Otsi

Kategooriad

Aleksei Turovski - AASTAAJAD - Ema & Isa 2019

Aleksei Turovski - AASTAAJAD - Ema & Isa 2019

Aleksei Turovski - Aastaajad - Ema & Isa 2019

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Aleksei Turovski
Pealkiri: Aastaajad
Kirjastus: Ema & Isa
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Enaber Surdna
Väljaandmise aeg: 2019
Formaat: ca 15x23 cm, 168 lk., kõva köide
Kaal: ca 450 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Aleksei Turovskit pole ilmaasjata nimetatud kõikide loomade suursaadikuks Eesti Vabariigis. Vähe on neid inimesi, kes oskavad loomade maailma nii täiuslikult sisse elada ja nende tegemisi poeetiliselt, omapäraselt, soojalt ning ometi ülitäpselt lugejale esitada.

«Aastaajad» on Turovski ringkäik looduses läbi aastaaegade, mis saab alguse talvisest detsembrist, kulgeb päripäeva läbi kogu aastaringi – külma jaanuari, jäise ja tuuletu veebruari, esimest väikest päikest näitava märtsi, arglikult kevadise aprilli, elust pakatava mai, sooja koguva juuni, suveharjasumeda juuli, laisalt sügava augusti, leheküünlaid süütava septembri, esmaste halladega oktoobri ning pälvib punkti poriselt sügisese ja tuuli tõstva novembriga.

Aleksei rännakul kohtame kõikvõimalikke loomi ning tiivulisi, putukaid-mutukaid, veeelukaid metsaelanikke, maaaluseid ning -pealseid. Lisaks metsikule loodusele kiikab autor ka loomaaia sõprade isepärastesse ning vahvatesse tegemistesse.

Soe ja südamlik raamat on illustreeritud 19. sajandi teaduslikest- ja populaarteaduslikest väljaannetest pärit gravüüridega.