Otsi

Kategooriad

Tiiu Viirand - TALLINNA TEMAATILINE TASKUENTSÜKLOPEEDIA. ILLUSTREERITUD ÜLEVAADE TALLINNA 84 ASUMIST - TEA 2016

Tiiu Viirand - TALLINNA TEMAATILINE TASKUENTSÜKLOPEEDIA. ILLUSTREERITUD ÜLEVAADE TALLINNA 84 ASUMIST - TEA 2016

Tiiu Viirand - Tallinna temaatiline taskuentsüklopeedia : Illustreeritud ülevaade Tallinna 84 asumist - TEA 2016

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Tiiu Viirand
Pealkiri: Tallinna temaatiline taskuentsüklopeedia : Illustreeritud ülevaade Tallinna 84 asumist
Kirjastus: TEA
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Kalev Tomingas
Väljaandmise aeg: 2016
Formaat: ca 15x19 cm, 488 lk., kõva köide
Kaal: ca 860 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: - Tallinna 8 linnaosa ja 84 asumit
- Faktitihe ja ülevaatlik esitus Tallinna igast asumist
- Üle 1000 illustratsiooni – kaardid, aerofotod, ajaloolised ja tänapäevased fotod

Ülevaatlik teatmeteos linnast, mis kunagi valmis ei saa. Tallinn on kuulunud 700 aastat saksa kultuuriringi, kuid ta peegeldab ka rootslaste, venelaste ja teiste Eestimaa omaaegsete valitsejate pärandit. Ta on ehitatud eesti meistrite kätega. Tallinna vanalinnal on au kuuluda UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Tallinna temaatiline taskuentsüklopeedia esitab ülevaate linna kõigist asumitest ja tõstab esile Tallinna kauni romantilise vanalinna. 84 asumi piirid kinnitati 1993. aastal. Asumid erinevad ajaloo, arhitektuuri ja looduse poolest, vahel isegi sel määral, nagu ei asuks nad samas riigis. Asumeid ei lase kokku sulada linna territooriumil olevad järved, rabad, kõrge paekallas, metsatukad, sopiline rannajoon ja muud looduslikud takistused. Asumite Tallinn on mitmekesine ja vastuoluline, igal paigal on oma lugu, mis räägib siin toimunud sündmustest ja siin elanud inimestest. Teosest leiame olulisi ja põnevaid fakte tähelepanuväärsemate üksikobjektide sünni- ja ajaloo kohta. Raamatu põhiteksti kõrval on esitatud ka legende või tõestisündinud lugusid, mis ilmestavad piirkonna minevikku või tänapäeva.

Tallinna temaatilises taskuentsüklopeedias on iga asumi kaart, kirjeldatud on tähtsamaid tänavaid, selgitatud tänava- ja kohanimede päritolu ja antud üldiseloomustus. Ära on toodud piirkonna esmamainimine, asumi tekke asjaolud, olulisemad ehitised ja loodusobjektid, samuti kuulsad elanikud, kui nende kohta on säilinud andmeid. Konkreetsust lisavad 2015. aasta arvandmed asumite territooriumi ja rahvastiku kohta. Ülevaatlikud aerofotod aitavad hoomata asumite teket ja planeerimise kavatsusi ning arhitektide taotlusi, samuti ka luua arusaama tervikust.

Asumite ajaloost tulenevalt on autor valinud materjali hulga ja lähenemise. Näiteks pika ajaloo ja rohkete kultuurikihtidega asumid Toompea, Kalamaja, Südalinn ja Kadriorg on mõistagi leidnud mahukama käsitluse kui uusasumid Pikaliiva ja Luite, kus alles äsja laius tühermaa.

Tallinna temaatiline taskuentsüklopeedia on mõeldud meile endile – Eestimaa inimestele. See aitab meil tundma õppida Eestimaa pealinna kultuurilugu. Raamatu lõpus on Tallinna muuseumide nimekiri, arhitektuuriterminite seletused, isiku- ja kohanimede registrid.