Otsi

Kategooriad

Tiit Made - ÜKSKORD NIIKUINII. 1986-1991 - Argo 2006

Tiit Made - ÜKSKORD NIIKUINII. 1986-1991 - Argo 2006

Tiit Made - Ükskord niikuinii : 1986-1991 - Argo 2006

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Tiit Made
Pealkiri: Ükskord niikuinii : 1986-1991
Kirjastus: Argo
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 2006
Formaat: ca 15x22 cm, 414 lk., kõva köide
Kaal: ca 550 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: See on esimene meenutustesugemetega raamat laulvast revolutsioonist, kus sündmusi on käsitletud teemade kaupa.

Sündmustik hakkab rulluma märtsist 1985, kui Mihhail Gorbatšovist sai NLKP Keskkomitee peasekretär ning käivitusid perestroika ja glasnost. Eesti rahva poliitilise aktiivsuse raputas üles fosforiidisõda.

Autor on omaette peatükkidena värvikalt käsitlenud Loomeliitude pleenumit, Hirvepargi meeleavaldusi, nelja mehe isemajandamise ettepanekut, Rahvarinde üliaktiivset tegevust liikumisel suveräänsuse ja sõltumatuse poole, Rohelise Liikumise aktsioone, eestlaste tegutsemist Kremlis Rahvasaadikute Kongressil, Toome ja Savisaare valitsuste ettevõtmisi, ängistavat migratsiooni ja Interliikumise pingutusi säilitada Moskva kontrolli Eesti üle, Eesti Kongressi ja Eesti Komitee opositsiooniliselt innustavat tegevust, EKP hääbumist, Ülemnõukogu otsustavat rolli iseseisvuse toojana, väliseestlaste lülitumist kodumaa poliitilisse ellu jt. tollaseid sise- ja välispoliitilist elu mõjutanud institutsioonide ja ühenduste ettevõtmisi; kulminatsioon on augustiputš ja Toompea lossis toimunud kahe pingelise päeva reportaaž, mille lõpptulemuseks oli 20. augustil 1991 Eesti iseseisvuse taastamine.

Raamatus on palju dokumentaalfotosid ning ligi 500 isikunime.

Majandusteadlase ja väliskommentaatorina sukeldus Tiit Made poliitikasse nelja mehe täieliku isemajandamise ettepaneku kaudu. Valiti NSV Liidu rahvasaadikuks, oli Eesti Rohelise Liikumise aseesimees, Eesti Ettevõtjate Erakonna esimees ning Ülemnõukogu väliskomisjoni aseesimees.