Otsi

Kategooriad

Tiia Sihver (koostaja) - PUUDE TAGA ON INIMENE. LUGUSID PUUDEGA INIMESTELT PUUDETA INIMESTELE - s.n. 2013

Tiia Sihver (koostaja) - PUUDE TAGA ON INIMENE. LUGUSID PUUDEGA INIMESTELT PUUDETA INIMESTELE - s.n. 2013

Tiia Sihver (koostaja) - Puude taga on inimene : Lugusid puudega inimeselt puudeta inimesele - s.n. 2013

Rohkem infot


5,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Tiia Sihver (koostaja)
Pealkiri: Puude taga on inimene : Lugusid puudega inimeselt puudeta inimesele
Kirjastus: s.n., s.l.
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Tanel Sihver ja Kalev Lilleorg
Väljaandmise aeg: 2013
Formaat: ca 17x25 cm, 182 lk., pehme köide
Kaal: ca 510 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Kogumikus avaldatud lugude autoriteks on erineva puudega inimesed, kes enda kogetust lähtuvalt kirjeldavad oma puude saamise põhjuseid, sellega toimetulemist ja kaasnevaid muresid, aga ka ellu rõõmu toovaid hetki. Kuid mitte ainult seda. Kirjutatakse kõigest, mis südamel ja millest unistatakse. Lisaks jagavad oma mõtteid pereliikmed ja puudega inimeste eluoluga tihedalt kokkupuutuvad inimesed.

Kogumik erinevatest puuetest ja episoodidest elus annab selgema ülevaate tegelikkusest, sellest, kuidas elab puudega inimene. Lugude avaldamisega loodame suurendada ühiskonna liikmete mõistmist puudelisusest. Ehk muutub lugeja arusaam ja kinnistub teadmine, kui ta teadvustab puude tekkepõhjusi. Näiteks, miks ei tohi vette hüpata tundmatus kohas, miks tuleb autoga sõites kasutada turvavööd või kuidas saab abistada tänaval pimedat inimest, kõnetada kurti jms. Ehk päästame koos nii mõneti elu ja hinge. Alates endast.

Lugude kogumik võiks olla õpikuks kõigile – Riigikogu ja valitsuse liikmetele ja teistele poliitikutele, ametnikele, ajakirjandusele ning ühiskonna sihtgruppidele, kelle otsustest, käitumisest, arusaamadest ja elukajastusest oleneb puudega inimeste kindlustunne ning heaolu. Kogumiku avaldamise eesmärk on teadvustada ühiskonnaliikmeid teistsugusest, suunata neid seda aktsepteerima ja puudelisusesse tolerantselt suhtuma.