Otsi

Kategooriad

Stieg Larsson - TÜDRUK, KES MÄNGIS TULEGA - Millenniumi-triloogia, Varrak 2009

Stieg Larsson - TÜDRUK, KES MÄNGIS TULEGA - Millenniumi-triloogia, Varrak 2009

Stieg Larsson - Tüdruk, kes mängis tulega - Millenniumi-triloogia, Varrak 2009

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Stieg Larsson
Pealkiri: Tüdruk, kes mängis tulega
Kirjastus: Varrak
Sari: Millenniumi-triloogia
Tõlkija: Kadri Papp
Kujundaja, illustraator: Britt Urbla Keller
Väljaandmise aeg: 2009
Formaat: ca 16x21 cm, 608 lk., kõva köide
Kaal: ca 800 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Millenniumi-tsükli teine raamat algab rahulikult, Lisbeth Salander ja Mikael Blomkvist ajavad kumbki oma asju, kuid siis pöörduvad Blomkvisti poole kaks inimest, kes on tegelnud prostituutidega äritsemise uurimisega. Neil on valminud sel teemal nii raamat kui ka teadustöö, kusjuures raamatus on mainitud ka mitmete tuntud inimeste ja politseitöötajate seotust selle äriga.

Ajakiri Millennium kavatseb raamatu avaldada, kuid siis tapetakse selle autor ja tema elukaaslane. Mõrvarelvalt leitakse Lisbeth Salanderi sõrmejäljed. Järgneb veel üks mõrv, mida on samuti võimalik seostada Lisbethiga. Blomkvist ei usu Lisbethi süüd ja ta üritab temaga ühendust võtta. Tüdruk on aga jäljetult kadunud ning samal ajal, kui politsei teda tõenäolise mõrvarina otsib, alustab ajakirjandus tema ohjeldamatut mustamist. Lisbeth pole siiski inimene, kes end kergesti lüüasaanuks tunnistab, ning algab mitmekihiline ja vastupandamatult põnev jaht.

Stieg Larsson (1954–2004) oli ajalehe EXPO ajakirjanik ja peatoimetaja. 2005. aastal ilmus tal esimene romaan «Lohetätoveeringuga tüdruk» (ilmus eesti keeles 2009. a. kevadel), mis pälvis kohe suure tähelepanu. 2006. aastal järgnes «Tüdruk, kes mängis tulega» ning 2007. aastal triloogia kolmas osa «Purustatud õhuloss». Need kolm pärast autori surma ilmunud romaani on kujunenud lühikese ajaga ka rahvusvaheliselt tõeliseks fenomeniks. Praeguseks on Larssoni raamatuid müüdud terves maailmas rohkem kui 15 miljonit eksemplari.