Otsi

Kategooriad

Reet Krusten (koostaja) - EESTI MUINASJUTTUDE KULDRAAMAT - TEA 2009

Reet Krusten (koostaja) - EESTI MUINASJUTTUDE KULDRAAMAT - TEA 2009

Reet Krusten (koostaja) - Eesti muinasjuttude kuldraamat - TEA 2009

Rohkem infot


59,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Reet Krusten (koostaja)
Pealkiri: Eesti muinasjuttude kuldraamat
Kirjastus: TEA
Sari: Kuldraamat
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Krista Saare, Ülle Meister jpt.
Väljaandmise aeg: 2009
Formaat: ca 26x24 cm, 336 lk., kõva köide
Kaal: ca 1600 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: «Eesti muinasjuttude kuldraamat» on järg 2008. aastal ilmunud «Eesti lasteluule kuldraamatule», mille koostas samuti Reet Krusten.

«Eesti muinasjuttude kuldraamatus» on nii läbi aegade armastatud muinasjutte, mille on kirja pannud Friedrich Reinhold Kreutzwald, Jakob Kõrv, Juhan Kunder, Matthias Johann Eisen, Ernst Peterson-Särgava, August Jakobson, kui ka tänapäeva kirjanike Eno Raua, Aino Perviku, Heiki Vilepi, Kalju Saaberi, Jaan Rannapi jpt loodud muinasjutte.

«Eesti muinasjuttude kuldraamat» on mahukas muinasjutuvalimik ja ka teatmeteos, milles on autorite register ja pealkirjade register. «Eesti muinasjuttude kuldraamatu» on rikkalikult ja värvirõõmsalt illustreerinud Eesti parimad lasteraamatuillustraatorid.

«Eesti muinasjuttude kuldraamat» on teemade kaupa jaotatud tsükliteks:

- Muinasjutte loomadest, lindudest ja putukatest (E. Peterson-Särgava, «Hunt püüab jääaugust kalu», A. Jakobson, «Koer, kass ja hiir», E. Raud, «Hiir, kass ja kõrvits» jt).

- Muinasjutte näkkidest, haldjatest ja metsavanadest (Fr. R. Kreutzwald, «Näkineitsi», J. Kõrv, «Veealused», M. J. Eisen, «Näkk», A. Jakobson, «Metsavanad» jt).

- Muinasjutte peretütrest ja vaeslapsest (Fr. R. Kreutzwald, «Vaeselapse käsikivi», J. Kunder, «Vaeslaps ja talutütar», M. J. Eisen, «Tuuleema» jt).

- Muinasjutte ahnusest, õelusest ja rumalusest (Fr. R. Kreutzwald, «Vägev vähk ja täitmatu naine», J. Kunder, «Suur Peeter ja Väike Peeter», M. J. Eisen, «Rikas vend ja vaene vend» jt).

- Muinasjutte vanapaganast ja igasugu paharettidest (J. Kunder, «Ahjualune», M. J. Eisen, «Rehepapp ja vanapagan» jt).

- Muinasjutte kuningatütardest ja kuningapoegadest (Fr. R. Kreutzwald, «Kullaketrajad», M. J. Eisen, «Kolm kuningatütart» jt).

- Jõulumuinasjutte (J. Parijõgi, «Jõuluküünal», H. Vilep, «Kadunud jõulud», K. Saaber, «Raudmehe piparkoogid» jt).

«Eesti muinasjuttude kuldraamat» võiks lisaks igale kodule olla igas lasteaias, koolis ja raamatukogus. Samuti on see väärtuslik kingitus muinasjutusõbrale.

Ostukorv  

(tühi)