Otsi

Kategooriad

Eric Jager - VIIMANE DUELL - Historia magistra vitae, Argo 2008

Eric Jager - VIIMANE DUELL - Historia magistra vitae, Argo 2008

Eric Jager - Viimane duell : Tõsilugu kuriteost, skandaalist ja kohtuduellist keskaegsel Prantsusmaal - Historia magistra vitae, Argo 2008

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Eric Jager
Pealkiri: Viimane duell : Tõsilugu kuriteost, skandaalist ja kohtuduellist keskaegsel Prantsusmaal
Kirjastus: Argo
Sari: Historia magistra vitae
Tõlkija: Kristjan Tedre
Kujundaja, illustraator: Kaie Karolin
Väljaandmise aeg: 2008
Formaat: ca 15x22 cm, 240 lk., kõva köide
Kaal: ca 400 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: 1386. aasta külmal detsembripäeval kogunes uudishimulik rahvahulk Pariisi Saint-Martin-des-Champs' kloostri juurde, et olla tunnistajaks kahe mehe duellile elu ja surma peale. Dramaatilised sündmused, mille peaosas kaks prantsuse aadlikku, Jean de Carrouges ja Jacques le Gris, rulluvad lahti Prantsusmaa ja Inglismaa vahel peetud Saja-aastase sõja taustal. Naasnud sõjakäigult Šotimaale, leiab normanni rüütel de Carrouges eest õnnetu abikaasa Marguerite'i, kes süüdistab vana peresõpra le Gris'd enese vägistamises. Pärast kohtuprotsessi ummikussejooksmist laseb teismeline kuningas Charles VI õigluse jaluleseadmiseks korraldada duelli, mille võitja mõistetakse Jumala palge ees õigeks. Vaekausil on ka Marguerite'i saatus: kui tema abikaasa peaks võitluses alla jääma, hukatakse naine tuleriidal kui valevanduja.

De Carrougesi ja le Gris' kahevõitlus oli viimane sanktsioneeritud duell Prantsusmaal – ajastul, mil avalikud hukkamised võtsid rahvaliku meelelahutuse vormi ja abielunaist peeti mehe eraomandiks. Lisaks kohtuprotsessile kirjeldab autor värvikalt keskaegse Prantsusmaa igapäevaelu ning õigusemõistmise iseärasusi, keerukaid võimusuhteid ja õukondlaste vahel valitsenud rivaliteeti. Raamat on illustreeritud mustvalgete jooniste ja fotodega.


Ostukorv  

(tühi)