Otsi

Kategooriad

Toomas Karjahärm - 1905. AASTA EESTIS. 2. KÖIDE. SOTSIALISTID JA TERRORISTID - Argo 2015

Toomas Karjahärm - 1905. AASTA EESTIS. 2. KÖIDE. SOTSIALISTID JA TERRORISTID - Argo 2015

Toomas Karjahärm - 1905. aasta Eestis : 2. köide. Sotsialistid ja terroristid - Argo 2015

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Toomas Karjahärm
Pealkiri: 1905. aasta Eestis : 2. köide. Sotsialistid ja terroristid
Kirjastus: Argo
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Lemmi Kuulberg
Väljaandmise aeg: 2015
Formaat: ca 16x22 cm, 416 lk. + 32 lk. pilditahvleid, kõva köide
Kaal: ca 700 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: 1905. aasta demokraatlik revolutsioon oli pöördepunktiks Vene impeeriumi rahvaste ajaloos. Moodsa vabadusmõtte kandjaks sai esmakordselt ühiskonna eri kihte haarav laialdane rahvaliikumine.

See raamat räägib sotsiaaldemokraatlike organisatsioonide tekkimisest Eestis ja nende võitlusest isevalitsusliku korra vastu rõhuasetusega võitlusvahenditele ning vägivalla ja terroriga seotud aspektidele. Vaatluse all on sotsialistide valmisolek relvastatud ülestõusuks, nende üleskutsed lendlehtedes ja tegelikud sammud. Autor on analüüsinud ja kirjeldanud vägivaldseid episoode linnas ja maal, mis olid suunatud mõisnike ja võimuesindajate vastu.

Uurimuse juurde kuulub kroonika tähtsamatest sündmustest Eestis, Venemaal, Lätis ja Soomes aastail 1904–1907, mis tugineb uuematele käsitlustele ja on abiks raamatu peateemas orienteerumiseks. Lisatud on valik teemakohaseid dokumente, sh VSDTP kongresside otsused, Lenini tööd ja eesti sotsialistide seisukohad terrori küsimuses, samuti Eestis väljaantud ja levitatud lendlehed. Autor järeldab, et spontaanselt vallandunud kättemaksuterrori tagamõte oli mõisnike klassi ja mõisamaavalduse kaotamine, mis oli kooskõlas eesti rahva enamuse ajaloolise õigusteadvusega.

Raamat on teine köide autori kolmeosalisest uurimis- ja publitseerimisprojektist «1905. aasta Eestis».