Otsi

Kategooriad

Tanel Veenre, Peeter Laurits jt. - ÕHULOSS. JEWELLERY - ÕhuLoss 2010

Tanel Veenre, Peeter Laurits jt. - ÕHULOSS. JEWELLERY - ÕhuLoss 2010

Tanel Veenre, Peeter Laurits jt. - õhuLoss : Jewellery = Regia aetheria = Pilvilinna = Luftschloss = Luchtkasteel = Spatial palace = Palácio encantado = Castelli in aria = Воздушный замок = Castillo de aire = Château éthéré = [Rööppealkirjad ka teistes kirjasüsteemides] - ÕhuLoss 2010

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Tanel Veenre, Peeter Laurits (teksti autor) jt.
Pealkiri: õhuLoss : Jewellery = Regia aetheria = Pilvilinna = Luftschloss = Luchtkasteel = Spatial palace = Palácio encantado = Castelli in aria = Воздушный замок = Castillo de aire = Château éthéré = [Rööppealkirjad ka teistes kirjasüsteemides]
Kirjastus: õhuLoss
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Angelika Schneider, Tanel Veenre ja Remo Savisaar
Väljaandmise aeg: 2010
Formaat: ca 14x34 cm, 2 lk., kõva köide
Kaal: ca 240 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud trükis

Märkused: Omapärane väljaanne kunstnikerühmituselt õhuLoss. Kõvade kaante vahele on köidetud üks suur kokkuvolditud leht (avatuna mõõdud ca 101x66 cm), mille ühel poolel on fotod ehetest ja loodusest ning teisel poolel mitmesse keelde tõlgituna Peeter Lauritsa tekst.

- - - - -

Paljud lõunamaa inimesed ei ole härmatist oma silmaga näinud, paljudes keeltes ei ole selle jaoks sõnagi, aga põhjamaa looduses on see üks ülevamaid vaatemänge. Kui niisked tuuled valguvad läbikülmunud metsadesse, hakkavad okstel ja okastel kasvama jäänõelad nagu sätendav, metsast palju pisem mets. Äsja veel tumedad okastikud mähkuvad haprasse helendusse, moodustades kristalseid torne, karniise, arkaade ja muinasjutulisi losse.

Samasugust suursugusust nagu härmatisest, õhkub ka 'õhuLossi' nime all koondunud Eesti ehtekunstnike rühmast. Nad kuuluvad sellesse, tänapäeval haruldaseks muutunud kunstnike liiki, kes ei ole unustanud ülevuse mõistet.