Otsi

Kategooriad

Katrin Martsik (toimetaja) - PÄRNU LÜHIAJALUGU - Pärnu Muuseum 2003

Katrin Martsik (toimetaja) - PÄRNU LÜHIAJALUGU - Pärnu Muuseum 2003

Katrin Martsik (toimetaja), Kalju Idvand, Aivar Kriiska, Inge Laurik ja Aldur Vunk (koostajad) - Pärnu lühiajalugu - Pärnu Muuseum 2003

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Katrin Martsik (toimetaja), Kalju Idvand, Aivar Kriiska, Inge Laurik ja Aldur Vunk (koostajad)
Pealkiri: Pärnu lühiajalugu
Kirjastus: Pärnu Muuseum
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Meelis Friedenthal
Väljaandmise aeg: 2003
Formaat: ca 12x19 cm, 176 lk., pehme köide
Kaal: ca 200 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: See raamat on ülevaade ühe väikese, kuid mitte tähtsusetu linna tekkimise ja kestmise loost. Pärnu rajamine piirijõe suudmesse koos ristisõdijatega siia saabunud kolonistide ning esmalt piiskopi, seejärel Saksa ordu Liivimaa haru meistri poolt pani aluse linna kirevale ajaloole. Avatud kaubalinnast suletud kindluslinnani, sealt edasi suvekuurordi ja viimast ohustanud tööstuslinnani viinud arengut mõjutasid üksteisele järgnenud võimukandjate poliitilised ja majanduslikud otsused ning eelistused. Taudid, näljad ja sõjapurustused ei suutnud aga takistada väikelinna püsimist, tohutu kohanemisvõime on seatud vastukaaluks kõrgematele jõududele. Enam kui kuus ja pool sajandit sakslaste linnana eksisteerinud Pärnu kujunes eestlaste linnaks vaid ühe inimpõlve jooksul 20. sajandi alguses.

Mõeldes kõige laiemale lugejate ringile on raamatu koostajad toetunud mitme põlvkonna uurijate töödele. Nii nagu linna enda ajalugu on olnud kirev ja pöördeline, on ka erineva ajastu ja taustaga uurijad käsitlenud linna ajalugu erinevalt.