Otsi

Kategooriad

Boriss Sokolov - PARUN UNGERN. MUST RATSANIK - Argo 2008

Boriss Sokolov - PARUN UNGERN. MUST RATSANIK - Argo 2008

Boriss Sokolov - Parun Ungern : Must ratsanik - Argo 2008

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Boris Sokolov
Pealkiri: Parun Ungern : Must ratsanik
Kirjastus: Argo
Sari: -
Tõlkija: Margus Leemets
Kujundaja, illustraator: Kaie Karolin
Väljaandmise aeg: 2008
Formaat: ca 15x22 cm, 296 lk. + 8 lk. pilditahvleid, kõva köide
Kaal: ca 510 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Kes oli Eestist pärit kindralleitnant parun Roman von Ungern-Sternberg? Kas kangelane, kes vabastas Mongoolia Hiina okupantide võimu alt, võitles vapralt bolševike vastu ja ei kartnud heisata monarhia taastamise lippu mitte ainult Venemaal, vaid kogu maailmas? Euraasluse idee esmalooja, Tšingis-khaani impeeriumi taasrajamise hulljulge projekti autor... Ungerni apologeedid usuvad vankumatult, et ta oli kõrgelt haritud, õppinud põhjalikult idamaa keeli, ajalugu ja kultuuri ning lõi budismis isegi oma originaalse õpetuse. Nii tema sõdurid kui vastased nimetasid teda Sõjajumalaks.

Kuid eksisteerib ka teistsugune traditsioon: «must parun», «verine parun», «hull parun»... On rõhutatud kohutavaid hukkamisi ja rikaste avalikku paljaksröövimist, mis häälestas elanikkonda valgete vastu. Enamik ohvreid pidid kannatama ainult seepärast, et nende vara aitas täita Aasia diviisi kassat. Ilmselt oli Ungern-Sternberg ainus valgekaartlik kindral, kelle julmus põhjustas alluvate mässu tema vastu.

Autor püüab visandada võimalikult objektiivse, ehkki mitte päris erapooletu portree parun Ungern-Sternbergist, näidata «musta paruni» võitude ja lüüasaamiste kaudu, millist rolli ta tahtlikult või tahtmatult etendas Vene kodusõjas ja maailma ajaloos ning kui vääramatu oli teda tabanud lõpplahendus.