Otsi

Kategooriad

Reedik Võrno - MIKS TALLINNA KIIRTRAMM VALMIS EI SAA - Ersen 2011

Reedik Võrno - MIKS TALLINNA KIIRTRAMM VALMIS EI SAA - Ersen 2011

Reedik Võrno - Miks Tallinna kiirtramm valmis ei saa - Ersen 2011

Rohkem infot


39,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Reedik Võrno
Pealkiri: Miks Tallinna kiirtramm valmis ei saa
Kirjastus: Ersen
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 2011
Formaat: ca 22x31 cm, 280 lk., kõva köide
Kaal: ca 1450 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Meenutusi Tallinna kiirtrammitee projekteerimisest, ehitusest, ebaõnnestumisest ja taaselustamisest koos ulatusliku taustinfoga poolesaja Euroopa linna kogemustest Raamat sisaldab seni avaldamata episoode Tallinna kiirtrammi projekteerimise-ehitamise ajaloost alates kiirtrammi «sünnitunnistuse» koostamisest, selle ja kiirtrammi järgnevate staadiumide projektide kooskõlastamise kadalipust kuni NSVL riigiplaani ekspertide komisjonini ning unikaalse Lasnamäe kanali rajamisest kuni kiirtrammiprojekti «kukutamise» hämaravõitu sekeldusteni ja alustatud ehituse «konserveerimiseni» 1988. aastal.

Peale Ameerika raudtee ajalugu meenutava trammiprojekti verstapostide sisaldab raamat ulatuslikku uuringumaterjali umbes viiekümnest Euroopa linnast, kus kogemusi ühistranspordisüsteemide arendamise õnnestumiste ja ka ebaõnnestumistega. Käsitletud on ka Euroopa Liidu transpordi- ja keskkonnapoliitikat ning sellele eelnenud vastavaid programme Saksa LVs, mille tulemusena on Saksa linnades ja ka Šveitsis saavutatud märkimisväärset edu ühistranspordi konkureerimisel üha kasvava autoliiklusega.

Raamatut illustreerib üle 350 foto, plaanilahenduse skeemi ja graafiku. Nende kogemuste valgusel on kirjeldatud ja võrreldud taasiseseisvunud Eesti vabariigis Tallinna trammisüsteemi arendamiseks tehtud erinevaid ettepanekuvariante, millest otstarbekaima elluviimist segab aga taas mingi saladuslik «viirus».