Otsi

Kategooriad

Hinge Kaljund - AJARATTA REHVI PEAL. ROMAAN - Canopus 2016

Hinge Kaljund - AJARATTA REHVI PEAL. ROMAAN - Canopus 2016

Hinge Kaljund - Ajaratta rehvi peal : Romaan - Canopus 2016

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Hinge Kaljund
Pealkiri: Ajaratta rehvi peal : Romaan
Kirjastus: Canopus
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Riina Soom
Väljaandmise aeg: 2016
Formaat: ca 15x21 cm, 284 lk., pehme köide
Kaal: ca 350 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Romaan ühest tavalisest eesti taluperest, kes elas Virumaal Karuse külas, algab Eesti Vabariigi lõpuaastail, 1938, kui Palupuude perre sündis poisslaps nimega Enn. Mõnusa huumoriga kirjutab autor põllumehe elust Eesti Vabariigi lõpuaastail: maatööd, maaromantika... siis aga muutub kõik: baaside leping Venemaaga, suure sõja puhkemine, kohutav 1941. a. vene okupatsioon ja kommunistide kuritööd. Küüditamise kibe karikas tuli põhjani juua ka sellel perel, imekombel jäi küüdirongist maha üksnes nooruke Enn.

Palupuude pere näitel rullub meie ees lahti otsekui Eesti rahva traagiline ajalugu: teadmatus küüditatute saatusest, kolhooside rajamisega kaasnevad uskumatud totrused... kõik nähtuna ikka lihtsate maainimeste silmade läbi, rohujuure tasandilt.

Aastad aga lähevad ja nõukogude impeeriumi lõpp on käega katsuda. Ka peategelase eraelus toimuvad suured muutused: luulelise hingega, lapsi, loomi ja lilli armastav sõbralik maamees Enn tutvub ülikoolis praktilise mõtlemisega külmapoolse vabadusvõitleja Virvega...