Otsi

Kategooriad

Jüri Remmelgas - IGAVESTI. SÕJARAAMAT - EMP 1959

Jüri Remmelgas - IGAVESTI. SÕJARAAMAT - EMP 1959

Jüri Remmelgas - Igavesti : Sõjaraamat - EMP 1959

Rohkem infot


49,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Jüri Remmelgas
Pealkiri: Igavesti : Sõjaraamat
Kirjastus: EMP, Stockholm, Rootsi
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 1959
Formaat: ca 16x23 cm, 272 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 480 g
Seisukord: ümbrispaberil on pisemaid rebendeid, muidu heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Jüri Remmelgas oli 14 aastat Tallinnas ajakirjanik. 1940. a pühkis N. Liidu okupatsioon oma teelt kõik vabad ajakirjanikud, nii ka Remmelga. Tööd otsides sattus ta nõukogude kunstide valitsusse ametnikuks J. Semperi ja A. Alle alluvusse. 1941. a sai temast II maailmasõja sõdur, vabatahtlik, kes esimeste eesti üksustega Idarindele läks.

- - - - -

"Selle raamatu kirjutamisel asusin kauge vaatleja ossa. Mu isiklikud elamused pole enam otseselt sõjaga seotud, sõja viimastes lahingutes pole ma enam sõdur, nagu polnud ma seda ka sõja alguses. Kahe ilmunud sõjaraamatuga – «Tuline värav» ja «Kolm kuusk» ja selle ilmuvaga olen tahtnud anda läbilõikepildi eesti sõdurite saatusest ja võitlustest. Selles teoses kaldun tahteliselt kõrvale ja vahendan episoode ka nende isiksuste kohta, kellede tahteavaldused selles sõjas olid ühel või teisel viisil määravad või ennustavad.

Selles raamatus esineb palju minu sõjasõprade kirju või väljavõtteid nende poolt avaldatud kirjeldustest. Need mehed kõnelevad julge otsekohesusega sellest, mis nendega on sündinud ja mida nad tundnud. Nad on selle raamatu kaasautoriteks." - Jüri Remmelgas


Ostukorv  

(tühi)