Otsi

Kategooriad

Helen Eelrand - OTTO KUBO. REIS LÄBI VÄRVILISE ELU - Randvelt 2015

Helen Eelrand - OTTO KUBO. REIS LÄBI VÄRVILISE ELU - Randvelt 2015

Helen Eelrand - Otto Kubo : Reis läbi värvilise elu - Randvelt 2015

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Helen Eelrand
Pealkiri: Otto Kubo : Reis läbi värvilise elu
Kirjastus: Randvelt
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Villu Koskaru ja Renee Altrov
Väljaandmise aeg: 2015
Formaat: ca 19x22 cm, 88 lk. + 32 lk. pilditahvleid, kõva köide
Kaal: ca 450 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Otto Kubo (sündinud 16.04.1932) ei kanna asjata tiitlit Eesti Magusatööstuse Grand Old Man.Tänavu kondiitritööstuses «Kalev» oma 60.tööjuubelit tähistanud Otto jaoks on kommivabrik olnud ainus töökoht läbi kogu karjääri.

Keemiku ülesannetes alustanud mees kerkis hea keeleoskuse, diplomaatilisuse ja laitmatute kommete tõttu asutuse mitteametlikuks «välisministriks» ning on võõrustaja ja giidina vastu võtnud nii riigipäid, diplomaate, telekanaleid kui ka lasteaialapsi. Neile kõigile oskab ta sobivas keeles «Kalevi» lugu jutustada.

Ent Otto lugu ei ole ainult «Kalevi» lugu. Balti-saksa aristokraatide päritolu mehe pere kaotas sõja käigus kogu oma varanduse ja osa pereliikmetest ning Otto veetis aasta lapsepõlvest Saksamaal pagenduses. Tagasi saadetuna tuli alustada sootuks uuesti, vale päritolu tõttu põlatuna.

Kõik see ei takistanud teda kivi–kivi haaval ladumast oma põnevat ja seiklusterohket elu. Mitmeid keeli valdav Otto Kubo reisis juba Nõukogude Liidu valitsusajal Sõprusühingu kaudu riikidesse, millest lihtinimene undki näha ei osanud, ning pühendub oma rändamiskirele ka nüüd, kui vanust on üle 80 eluaasta.

Otto on paljudele inimestele jutustanud paljusid lugusid. Oli ülim aeg tema enda lugu kaante vahele saada.