Otsi

Kategooriad

Valter Ojakäär - VAIBUNUD VIISIDE KAJA - Eesti levimuusika ajaloost 1, Eesti Entsüklopeediakirjastus 2000

Valter Ojakäär - VAIBUNUD VIISIDE KAJA - Eesti levimuusika ajaloost 1, Eesti Entsüklopeediakirjastus 2000

Valter Ojakäär - Vaibunud viiside kaja - Eesti levimuusika ajaloost 1, Eesti Entsüklopeediakirjastus 2000

Rohkem infot


17,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Valter Ojakäär
Pealkiri: Vaibunud viiside kaja
Kirjastus: Eesti Entsüklopeediakirjastus
Sari: Eesti levimuusika ajaloost 1
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Kersti Tormis
Väljaandmise aeg: 2000
Formaat: ca 15x24 cm, 552 lk., kõva köide
Kaal: ca 880 g
Seisukord: tiitellehele on pastakaga kirjutatud kunagise omaniku nimetähed, asukoht ja daatum, muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: «Vaibunud viiside kaja» on esimene katse vaadelda ajaloolise tervikuna Eesti levimuusika algusaastaid, selle arengut 1940. aastateni.

Rahvusliku ärkamisaja lõpul hakkasid levima esimeste eesti heliloojate rahvalikud laulud. Linna- ja maarahva meelt lahutasid laulu- ja mänguseltside koorid ja orkestrid. Rahvalikud ringmängud taandusid järk-järgult seltskonnatantsude ees, kuni 20. saj. moetantsude laine tõi kaasa uueaegse tantsumuusika ning saksa, hiljem ameerika lööklaulude ja džässi mõjutusi. Palju tähelepanu on pööratud 1920.-1940. aastate tantsuorkestreile ning leviheliloojaile ja -lauljaile, heliplaatidele ja nooditrükistele, ka ringhäälingule ja lõbustusasutustele. Raamatus käsitletakse ka mitmete teenimatult unustatud levimuusikute (V. Compe, K. Strobeli, J. Pori, P. Tammeveski, A. Siiraku ja P. Veebeli) elu ja tegevust. Ajajärgu lõppu kuulub R. Valgre ja B. Kõrveri loometee algus.

Teos on kavandatud kaheosalisena. II osa käsitleb Eesti levimuusikat alates aastast 1940. Et see ajajärk langeb kokku autori aktiivse teenistuskäiguga, on teises köites rohkem isiklikke tähelepanekuid muusikast, elust ja inimestest.


Ostukorv  

(tühi)