Otsi

Kategooriad

Kai Aareleid - LINNADE PÕLETAMINE - Varrak 2016

Kai Aareleid - LINNADE PÕLETAMINE - Varrak 2016

Kai Aareleid - Linnade põletamine - Varrak 2016

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Kai Aareleid
Pealkiri: Linnade põletamine
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Mari Kaljuste
Väljaandmise aeg: 2016
Formaat: ca 13x20 cm, 328 lk., kõva köide
Kaal: ca 450 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Hilissügisel maamajja saabudes leiab Tiina eest segipaisatud elamise, kust on muude asjade seas varastatud ka isa portree. Tühjaks jäänud laik seinal toob pinnale mälestused lapsepõlvest 1950. ja 1960. aastate Tartus, kus tühjad kohad ümbritsesid Tiinat nii sõjajärgse linna tänavatel kui ka koduseinte vahel.

Kodumaja kõrval seisev korporatsiooni Fraternitas Estica endine maja tõuseb esile kadunud aja sümbolina, samuti imepärane proua Wunderlich. Täiskasvanute lahingud ja leppimised toovad lapse ellu suuri muutusi ja lõplikke hüvastijätte. Kaotused jäävad painama aastateks ja alles täiseas mõistab Tiina, et mitte ühegi mälestuse eest ei saa lõputult ära joosta. Vähemalt korra peab iga saladus leidma kuulaja.

Kirjanik ja tõlkija Kai Aareleid on varem avaldanud romaani «Vene veri» (Varrak, 2011), luulekogud «Naised teel» ja «Vihm ja vein» (mõlemad EKSA, 2015) ning novelle, luulet ja artikleid ajakirjanduses. Novelli «Tango» eest pälvis ta 2013. aasta Friedebert Tuglase novelliauhinna. Tõlkijana on ta eestindanud ilukirjandust hispaania, inglise, soome ja portugali keelest.