Otsi

Kategooriad

Simon Sebag Montefiore - ROMANOVID. 1613-1918 - Varrak 2016

Simon Sebag Montefiore - ROMANOVID. 1613-1918 - Varrak 2016

Simon Sebag Montefiore - Romanovid : 1613-1918 - Varrak 2016

Rohkem infot


69,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Simon Sebag Montefiore
Pealkiri: Romanovid : 1613-1918
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: Aldo Randmaa
Kujundaja, illustraator: Mari Kaljuste
Väljaandmise aeg: 2016
Formaat: ca 17x25 cm, 918 lk. + 32 lk. pilditahvleid, ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 1750 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Romanovid olid uusaja kõige edukam dünastia, kelle võimu alla kuulus ligi kuuendik kogu planeedi maismaast. Kuidas suutis üks perekond muuta sõjast laastatud vürstiriigi maailma suurimaks impeeriumiks? Ja kuidas nad selle kõik kaotasid?

Montefiore «Romanovid» on inimlik lugu tsaaridest ja tsaarinnadest, kellest mõnda oli õnnistatud geniaalsuse, teist hullumeelsusega, ent keda kõiki innustas püha isevalitsuse idee ja keiserlikud ambitsioonid. Montefiore haarav kroonika toob päevavalgele loo piiramatust võimust ja armutust impeeriumi ehitamisest, millele heitsid varju paleeintriigid, perekonnasisene võimuvõitlus, seksuaalne lodevus ja pöörane ekstravagantsus ning mille tegelaskujudeks on mitmesugused seiklejad, kurtisaanid, revolutsionäärid ja poeedid – Ivan Julmast kuni Lev Tolstoini ja kuninganna Victoriast Vladimir Leninini.

Hea kirjandusliku sulejooksuga kirjutatud ja uutele arhiiviuurimustele toetuv «Romanovid» on haarav lugu triumfist ja tragöödiast, armastusest ja surmast, üldistusjõuline uurimus võimust ja tabav portree impeeriumist, mis tänaseni määratleb Venemaa olemust.

Kirjastuses Varrak on varem ilmunud Simon Sebag Montefiore ajalooraamatud «Jeruusalemm», «Stalin», «Noor Stalin», «101 ajaloo suurkuju» ja «Koletised».