Otsi

Kategooriad

Andres Ehin - KIMBUKE SINILOLLI. VALITUD LUULETUSED - Tartu-Rapla 2020

Andres Ehin - KIMBUKE SINILOLLI. VALITUD LUULETUSED - Tartu-Rapla 2020

Andres Ehin, koostanud Ly Seppel-Ehin ja Kristiina Ehin - Kimbuke sinilolli : Valitud luuletused - s.n., Tartu-Rapla 2020

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Andres Ehin, koostanud Ly Seppel-Ehin ja Kristiina Ehin
Pealkiri: Kimbuke sinilolli : Valitud luuletused
Kirjastus: s.n, Tartu-Rapla
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Anna Kaarma
Väljaandmise aeg: 2020
Formaat: ca 15x22 cm, 214 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 380 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Andres Ehini 80. sünniaastapäevale pühendatud raamat on tema poole sajandi jooksul kirjutatud luuletuste esimene täielik valikkogu. Peale varem ilmunud luuletuste sisaldab see seni tundmata luuletusi, mille leidsime Rahvusarhiivist Tartu KGB osakonna toimikust.

Raamatu järelsõnas portreteerib oma isa ja tema loomingut Kristiina Ehin.

- - - - -

«On peaaegu uskumatu, et eesti vaimu üks suurimaid humaniste oli ameti poolest sürrealist. Ehini sürrealismis on tohutu sügavus, niisugune, et selle sisse vaadates hakkab pea ringi käima: ühelt poolt metsik kujundiloome, mille all hubiseb ülimalt peen vaist, teiselt poolt määratu lugemus ja entsüklopeedilised teadmised. See haruldane kombinatsioon lubas tal luua oma jäljendamatult isikupärase maailma, leiutada oma mõtteruumi ja poeetilise universumi. Andres Ehinis vahest leidiski endale elupaiga tükike selle maailma lummavast salapärast.»
Valdur Mikita

- - - - -

Soovime lugejale vaimu värskendavat retke mööda Andres Ehini muhedaid ja sügavmõttelisi luuleradu. Neil teepervedel õitsevad sinilollid, ümber mesitarude luusib musikapp, muri mühiseb ja uisutada saab nii jaal kui ka eil, ning kui mähkida silmapiiri ümber väikese sõrme, võib tunda kuklas omaenese kauget pilku.
Kristiina Ehin ja Ly Seppel-Ehin, raamatu koostajad