Otsi

Kategooriad

Tony Allan - VIIKINGID. HEITLUS AEGADE LÕPUS - Ilo 2004

Tony Allan - VIIKINGID. HEITLUS AEGADE LÕPUS - Ilo 2004

Tony Allan - Viikingid : Heitlus aegade lõpus - Ilo 2004

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Tony Allan
Pealkiri: Viikingid : Heitlus aegade lõpus
Kirjastus: Ilo
Sari: -
Tõlkija: Peeter Villmann
Kujundaja, illustraator: Tiina Alver
Väljaandmise aeg: 2004
Formaat: ca 26x26 cm, 144 lk., pehme köide
Kaal: ca 760 g
Seisukord: köiteploki serval, ülemises välimises nurgas on pruunikas plekk, muidu heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Rikkalikult illustreeritud sissejuhatus ühe rahva ellu. See rahvas sai küll kuulsaks sõjaka ja saagihimulisena, kuid oli ka tähelepanuväärselt võimekas kunstkäsitöös ja võis omaks lugeda müütilist maailmanägemist, mis jutustab meile veel praegugi palju sajandeid tagasi loodud lugusid jumalatest ja hiidudest, kelmustükkidest ja moondumistest.

Arvukad illustratsioonid tutvustavad viikingite kunsti hiilgavamaid näidiseid puidust, kivist ja kullast loodud muinasjutuelukatest kuni lahingupiltideni ja Põhjala laevamatuste suurejooneliste aareteni.

Viikingite vaimu esitletakse just selle raamatu jaoks hangitud kunstiteoste ja rohkem kui 100 imekauni värvifoto vahendusel.

Raamatus antakse koos täielike kommentaaridega laialdane ülevaade viikingite kunstis kasutatud sümbolitest ja motiividest, mille hulka kuuluvad nii lohed, koletised ja metsloomad kui ka valküürid ja Tori vasar. Viikingite kunsti tutvustatakse nende elutarkust, rahvaluulet, sõjapidamisviise ja mütoloogiat hõlmavaavarama tagapõhja taustal.