Otsi

Kategooriad

Jaak Urmet - LINN LINNAS. MINU RAAMAT LASNAMÄEST. AASTAD 1980-2001 - J&U 2017

Jaak Urmet - LINN LINNAS. MINU RAAMAT LASNAMÄEST. AASTAD 1980-2001 - J&U 2017

Jaak Urmet - Linn linnas : Minu raamat Lasnamäest. Aastad 1980-2001 - J&U 2017

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Jaak Urmet
Pealkiri: Linn linnas : Minu raamat Lasnamäest. Aastad 1980-2001
Kirjastus: J&U
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Jekaterina Urmet ja Jaak Urmet
Väljaandmise aeg: 2017
Formaat: ca 18x25 cm, 368 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 950 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: «Linn linnas» on eelkõige raamat Tallinna linnaosa Lasnamäest. Lisaks on raamat autobiograafiline, kuna autor Jaak Urmet (sündinud 1979) on Lasnamäest rääkides aluseks võtnud oma seal elatud aastad. Kolmandaks annab raamat tugevalt aimu autori põlvkonnast, viimasest nõukogude riigi ja esimesest taastatud Eesti Vabariigi laste põlvkonnast üldiselt, näidates selle eluolu ja vaimset kujunemist 1980-ndatel ja 1990-ndatel.

«Linn linnas» võimaldab lugejale teekonda läbi Lasnamäe tänavate ja piirkondade, tutvumist niihästi avaliku ruumiga kui ka koduse miljöö ja lasnamäelaste isikliku elu seikadega. Lasnamäe jälge otsitakse ajaloost, muusikast ja filmikunstist ning omakorda otsitakse kultuuriloo jälgi Lasnamäel.

Siin on elanud palju kirjanikke, kunstnikke, näitlejaid, muusikuid, Lasnamäega seotud kirjandusloo algus 17. sajandil on Reiner Brockmanni isiku kaudu ühtlasi eesti ilukirjanduse algus. Siin olid koolid, kus zooloogiat õpetas «Kevade» näitleja, ajalugu endine Sõjakomissariaadi polkovnik, bioloogiat kabareelaulja ja ühiskonnaõpetust äsjane EKP Tartu esimene sekretär ning kooli partorg pidas algkooliõpilastele eestimeelseid poliitõppusi. Siin algas kevad tulpidega ja sügis tõi astrid, suvel lõhnas asfalt vihmast ja talvel sabistasid akna taga tihased. Lasnamäe kohta on öelda palju, kõik ei mahugi ühte raamatusse.

Autor on seadnud endale eesmärgi luua linnaruumist ülevaatlik portree, mis läheks sõna kaudses ja otseses mõttes sügavale Lasnamäe sisse – kuhu kõrvaline tavaliselt ei satu.