Otsi

Kategooriad

Andrei Kurkov - UKRAINA PÄEVIK. ÜLESTÄHENDUSI KRIISIKOLDEST - Äripäev / Imeline Ajalugu 2014

Andrei Kurkov - UKRAINA PÄEVIK. ÜLESTÄHENDUSI KRIISIKOLDEST - Äripäev / Imeline Ajalugu 2014

Andrei Kurkov - Ukraina päevik : Ülestähendusi kriisikoldest - Äripäev / Imeline Ajalugu 2014

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Andrei Kurkov
Pealkiri: Ukraina päevik : Ülestähendusi kriisikoldest
Kirjastus: Äripäev / Imeline Ajalugu
Sari: -
Tõlkija: Anu Wintschalek
Kujundaja, illustraator: Rein Soonsein
Väljaandmise aeg: 2014
Formaat: ca 16x22 cm, 240 lk., kõva köide
Kaal: ca 440 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: «Ukraina päevik» toob lugejani tunnustatud kirjaniku Andrei Kurkovi päevaraamatu, mille ülestähendused kajastavad Ukraina kriisi arengut selle puhkemise hetkest peale.

Andrei Kurkov elab koos oma perega – abikaasa Elisabethi ja nende kolme lapsega – Kiievi südalinnas, viiesaja meetri kaugusel Maidanist, neljanda korruse korteris, mille rõdult on näha põlevate barrikaadide suitsu ning kuulda granaadiplahvatusi ja tulevahetust. Hoolimata sellest, et nad on sattunud otse sõjatandrile, püüavad nad jätkata oma tavapärast elu. Kuid see on elu revolutsiooni ajal, elu sõja ootuses, olukorras, kus kunagi ei tea, mida uus päev toob.

Kurkov on rahvuselt venelane, kuid Ukraina kodanikuna tunneb ta sügavat muret oma riigi saatuse pärast. Tema ülestähendused saavad alguse 2013. aasta novembris, päeval, mil selgub, et Ukraina ei kirjuta alla assotsieerumislepingule Euroopa Liiduga. Raamatus kirjeldatakse Maidanil puhkenud raevukaid kokkupõrkeid, demonstrantide ja eriüksuslaste lahinguid, president Viktor Janukovõtši tagasiastumist ja Ukraina tipp-poliitikute omavahelisi suhteid, Krimmi annekteerimist ja Venemaa samme Krimmi Ukrainast eraldamisel ning separatistide väljaastumisi Ida-Ukrainas ja lahinguid Donbassis.

Kurkov on oma ülestähenduste vahele põiminud põhjalikud ülevaated Ukraina ajaloost, mis on ajendatud soovist mõista niisuguste dramaatiliste arengute põhjusi ja aru saada, mil viisil Ukraina kriis ühel päeval laheneda võiks.